Germany's Mischa Zverev (R) shakes hands with Britain's Andy Murray following Zverev's victory in their men's singles fourth round match on day seven of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 22, 2017. / AFP PHOTO / GREG WOOD / IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE

Bombameglepetés: kiesett a világelső az Australian Openen

2017. 01. 22. 09:06

A második helyen kiemelt Novak Djokovic után a világelső Andy Murray is befejezte szereplését az Australian Open férfi egyes versenyében.

A pályafutása első Grand Slam-nyolcaddöntőjét vívó német Mischa Zverev 3:5-ről fordította meg az első játszmát, a másodikat pedig ugyanilyen arányban vesztette el.

A harmadik szettet simábban húzta be Zverev (6:2), majd 6:4-re nyerte a negyedik játszmát, így bejutott a legjobb nyolc közé.

Murray átka tehát nem törik meg idén sem, a brit játékos korábban ötször játszott finálét az Australian Openen, de egyszer sem tudott diadalmaskodni. Djokovics kiesése után a szakemberek úgy vélekedtek, 2017-ben törheti meg a jeget.

Zverev a Roger Federer – Nishikori Kei mérkőzés győztesével találkozik a negyeddöntőben.