Slovenia's left wing Darko Cingesar (C) defends on Russia's back Sergei Shelmenko (L) during the 25th IHF Men's World Championship 2017 eighth final handball match Russia vs Slovenia on January 21, 2017 at the AccorHotels Arena in Paris. / AFP PHOTO / Thomas SAMSON

Kézi-vb: A szlovén válogatott könnyedén, a spanyolok szenvedve jutottak tovább

2017. 01. 21. 22:18

Előzetesen az Oroszország – Szlovénia mérkőzés tűnt a legkiegyensúlyozottabb párosításnak a franciaországi világbajnokság nyolcaddöntőjében.

Nem is hazudtolták meg a csapatok a szakembereket, hiszen szoros első félidőt játszottak.

Az összecsapás elején rendre a szlovén válogatott futott az eredmény után, de nem tudtak elszakadni az oroszok.

Az első játékrész második felében aztán átvették a vezetést Gasper Margucék, 8-9, majd 12-13 is volt az állás, de a hajrában egy 3-0-s futást produkáltak Timur Dibirovék, így ők vonulhattak pihenőre kétgólos előnnyel (15-13).

Hat perc telt csupán a második félidőből és máris a szlovének vezettek, Darko Cingesar köszönt be lerohanás után, majd szemfülessége is gólt ért (18-20).

A 42. percben már öt volt közte, (18-23), Marguc hetese után pedig eldőlni látszott a meccs öt perccel később (20-25).

A szlovén válogatott nem lassított, az orosz pedig nem tudott újítani, 26-32 lett a vége.

A másik szombat esti meccsen két perccel a vége előtt még 26-26 volt az állás, aztán a hajrában két gólt berámoltak a spanyolok a brazil kapuba, így bejutottak a negyeddöntőbe.