Kézi-vb: Mészárlás az első nyolcaddöntőben

Norvégia és Macedónia játszotta a franciaországi világbajnokság első nyolcaddöntőjét szombat délután.

A skandinávok kezdték jobban a mérkőzést, rendre ők tudtak ellépni két góllal. 8-6 után azonban zsinórban háromszor köszöntek be a macedónok, így átvették a vezetést.

Eivind Tangen gólja volt az utolsó az első félidőben, (12-10) Kiril Lazarov szépíthetett volna a hajrában, de elpasszolta magát a rutinos macedón játékos.

Két norvég találattal indult a második játékrész, sőt, Kristian Björnsen gyors duplája után már 20-14 volt az állás a 39. percben.

Magnus Jondal öt lövésből az ötödik gólját lőtte a szélről, 24-16-nál eldőlni látszott a meccs a 45. percben.

34-24 lett a vége, Norvégia jutott be a legjobb nyolc közé, ami azt jelenti, hogy amennyiben a magyar válogatott legyőzi vasárnap Dániat, akkor Jondalék ellen bizonyíthat a negyeddöntőben.