Kézi-vb: Izland csak ijesztgetett, a házigazdák jutottak be a negyeddöntőbe

A házigazdák Izland ellen léptek pályára a franciaországi világbajnokság második nyolcaddöntőjében.

Nem született gól az első három percben, aztán hárommal elhúztak az izlandiak, a 9. percben viszont máris 4-5 állt az eredményjelzőn.

Egyenlíteniük a 16. percben sikerült a hazaiaknak, 4-7 után lett 7-7. Michael Gigou a harmadik gólját lőtte a 20. percben, először vezettek ekkor a franciák (9-8).

Rúnar Karason és Olafur Gudmundsson négyszer volt eredményes az első 30 percben, a hazaiaknál Nikola Karabatic és Gigou köszönt be háromszor.

5-1-es futással kezdték a második játékrészt Didier Dinart tanítványai, a 45. percben, Ludovic Fabregas ötödik gólja után pedig 24-18-at mutatott az eredményjelző.

Rúnar Karason bődületesen nagy bombája után már csak három volt közte (25-22), de Gigou és Daniel Narcisse lehűtötték a kedélyeket (27-22) öt perccel a vége előtt. Thierry Omeyer védésével ért véget az összecsapás, a hazaiak jutottak be a legjobb nyolc közé.