Kazany, 2015. augusztus 3.
A gyõztes Hosszú Katinka mutatja aranyérmét a 200 méteres vegyesúszás eredményhirdetése után, mellette Cseh László az 50 méteres pillangóúszás bronzérmese a kazanyi vizes világbajnokságon 2015. augusztus 3-án. Hosszú Katinka világcsúccsal gyõzött és védte meg címét.
MTI Fotó: Kovács Anikó
Sport

Hosszú Katinka hatodszor, Cseh László kilencedszer

24.hu
24.hu

2016. 12. 20. 12:01

A hazai sportszövetségek a Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére 1964 óta minden esztendőben megjelölik: kik voltak sportágukban az év legjobbjai. Idén 54 sportág szövetsége válaszolt a megkeresésre.

Az idei győztesek közül a férfiaknál kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter, aki 12. alkalommal érdemelte ki az elismerést, valamint a sportlövőknél a 11-szer díjazott Sidi Péter, a 9. alkalommal első helyre rangsorolt Cseh László. A nőknél Lénárt Ágota a számszeríjászat field kategóriájában a 13. évben lett a legjobb.

A riói olimpián aranyérmesek közül az úszó Hosszú Katinka 6., a kajakos Kozák Danuta, 5., a párbajtőröző Szász Emese 5., míg a kardozó Szilágyi Áron 3. alkalommal bizonyult sportága legjobbjának.

Az év legjobbjai:

Amerikaifutball:
—————-
Czirók Márton (Budapest Cowbells) 1.

Asztalitenisz:
————–
Pattantyús Ádám (ZOOLeszecz Gwiazda Bydgoszcz) 3.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 5.

Autósport:
———-
Michelisz Norbert (Honda) 3.
gokart: Kancsár Ferenc (Kecskeméti Motorsport Egyesület) 3.

Atlétika:
———
Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 1.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 3.

Baseball/Softball:
——————
Samuel Siddall (Budapest Reds Sleepwalkers) 1.
Gergely Enikő (Budapest Reds Sleepwalkers) 2.

Birkózás:
———
szabadfogás:
Ligeti Dániel (Szombathelyi Haladás VSE) 2.
kötöttfogás:
Lőrincz Viktor (Ceglédi VSE) 2.
nők:
Sastin Marianna (Vasas SC) 9.

Bridzs:
——-
Dumbovich Miklós (Kibic) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék) 3.

Búvárúszás:
———–
uszonyosúszás:
Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub) 3.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 4.
tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvár Klub) 12.
Hatházi Katalin (Amphora Búvár Klub) 3.

Cselgáncs:
———-
Ungvári Miklós (Ceglédi VSE) 6.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 6.

Curling:
——–
Kiss Zsolt (Vasas SC) 5.
Palancsa Dorottya (UTE) 5.

Erőemelés:
———-
erőemelés:
Paczuk Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.
fekvenyomás:
Csüllög Béla (Marvel Team SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.

Evezés:
——-
Simon Béla, Juhász Adrián (mindkettő Szolnoki Tisza Evezős Egylet) 2.
Bertus Kitti (Csongrádi Vízügyi Sportegyesület), Horváth Kitti (Ferencvárosi Evezős Club) 1.

Fallabda:
———
A szövetség idén nem jelölt.

Footgolf:
————
Zsuppán Péter (Outsiders) 1.
Major Ilona (FTC Footgolf) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:
————————
Iványi Tamás (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 3.

Hódeszka:
———
Csillag Dávid (Nopeus Team) 1.
Gyarmati Anna (Ride 3231) 4.

Íjászat:
——–
Szedlár János (Keleti Turul ÍE) 2.
3D:
id. Bóka László (Celőke ÍE) 1.
terep:
Kakas István (Malév SE) 2.
pálya:
Banda Árpád (UTC ÍSE) 3.
történelmi:
Hegedűs Károly (Jász-Kun HÍE) 1.

Jet-ski:
——–
Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 5.

Jégkorong:
———-
Bartalis István (Schwenningen Wild Wings) 2.
Pintér Lili (Stocksunds IF) 1.
inline:
Fekecs Norbert (Marczi Skate) 1.

Kajak-kenu:
———–
gyorsasági:
kajak:
Kopasz Bálint (Algyői Sportkör) 1.
Kozák Danuta (UTE) 5.
kenu:
Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 1.
maratoni:
kajak:
Csay Renáta (Graboplast Győr)
Boros Adrián (Tolna)
kenu:
Kövér Márton (Merkapt SE)

Karate:
——-
Tadissi Yves Martial (UTE) 2.
Sterck Laura (MTK) 1.

Kerékpár:
——–
országúti:
Pelikán János (Team AMPLATZ – BMC) 1.
Király Mónika (SC Michela Fanini Record Rox) 2.
pálya:
Borissza Johanna Kitti (BVSC-ZUGLÓ) 3.
Lovassy Krisztián (Differdange Losch/ BVSC-ZUGLÓ) 3.
terem:
Becsák Alexandra (Baj KSE) 1.
Schön Martin (Bokodi SE) 2.
kerékpárlabda: Árendás Tamás, Toma Vilmos (Baj KSE) 2.
hegyi:
Parti András (Waberer’s Areus MTB Team) 5.
Benkó Barbara (Pilis Cross Country Club) 4.
BMX cross:
Szoboszlai Patrik (Veszprémi Spartacus SE) 2.
downhill:
Muszula Balázs (LiMiT Racing Team) 1.
Vincze Erzsébet (2GP LiMiT Team) 1.
trial:
Hegedűs László (Veres Ördögök SE) idén 9x
cyclocross:
Búr Zsolt (Pavé Bike-Vialand) 1.
Orosz Anita (Trek SE) 1.
para:
Butu Arnold Csaba (pilóta: Garamszegi László – TuttoBici-HungaroFondo) 1.

Kézilabda:
———-
A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kickbox:
———–
Mórádi Zsolt (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 2.
Szabó Dorina (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 1.

Kosárlabda:
———–
Hanga Ádám (Baskonia Gasteiz Vitoria) 4.
Fegyverneky Zsófia (Uniqa Sopron) 4.
3×3 szakág:
Ivosev Tomiszlav (Naturtex-SZTE-Szedeák) 1.
Medgyessy Dóra (Ceglédi EKK) 1.

Korcsolya:
———-
rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaolin Sándor (MTK) 2.
Jászapáti Petra (SZKE) 1.
gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (DSC) 3.
műkorcsolya:
Tóth Ivett (SKSE) 3.

Labdarúgás:
———–
nagypálya:
A januári M4 Sport – Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi játékost.
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg, német) 5.
futsal:
Dróth Zoltán (Kairat Almati, kazah) 2.
Torma Lilla (Hajdúböszörményi TE) 1.
strandlabdarúgás:
Szentes-Bíró Tamás (DEAC) 1.

Lovassport:
———–
ifj. Szabó Gábor (díjugrató, Timpex Cabale-Hargita) 1.

Motorcsónak:
———–
Bodor Péter (Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 2.

Motorsport:
———–
Zsigovits Norbert (Gotthard Racing SE) 1.
Molnár Alexandra (MAMI Team Fehér) 1.

Műugrás:
——–
Kormos Villő (RLSE) 4.

Ökölvívás:
———-
Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős) 3.
Szatmári Petra (MAA/VSC) 2.

Öttusa:
——–
Kasza Róbert (KSI) 4.
Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 4.

Repülősport:
———–
Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 1.

Ritmikus gimnasztika:
———————
Kis Alexandra (MTK) 1.

Rögbi:
——
7-es:
Drabbant Dávid (Budapest Exiles RFC) 1.
Gyolcsos Mária (Fehérvár Rugby Club SE) 3.
15-ös:
Czakó Attila (Budapest Exiles RFC) 2.

Röplabda:
———
teremröplabda:
Dávid Zoltán (Fino Kaposvár) 1.
Szakmáry Gréta (Linamar-Békéscsabai RSE) 1.
strandröplabda:
Bagics Balázs, Tóth András (Kispest SE) 1.
Lakatos Enikő (UTE), Lutter Eszter (Gödöllői RC) 2.
ülőröplabda:
Makarovszki Sándor (Nyíregyházi Sportcentrum) 1.
Molnár Nikoletta (MTK) 1.

Sakk:
—–
Almási Zoltán (Honvéd Auróra Sportegyesület) 8.
Lázárné Vajda Szidónia (Atomerőmű Sportegyesület) 2.

Sí:

alpesi:
Samsal Dalibor (Fullsport SE) 2.
Miklós Edit (MTK) 5.
sífutás:
Kónya Ádám (Veszprémi SE) 3.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.
sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 6.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.
síugrás:
Molnár Flórián (Kőszegi SE) 2.
Vörös Virág (Kőszegi SE) 2.
szabadstílus:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 2.
Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 1.

Sportlövészet:
————–
Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 11.
Major Veronika (KELK) 1.

Súlyemelés:
———–
Nagy Péter (Szegedi EAC) 6.
Jung Beáta (BKV Előre) 1.

Számszeríjászat:
—————-
Match kategória:
Somogyi Péter (ZTE Sportlövő Klub) 1.
Jákó Miriam (Cél-tudat SE) 1.
Field kategória:
Mátrai István (BPLE) 2.
Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Klub) 13.

Szektorlabda:
————-
szektorlabda szakág:
Fölöp Elemér (DÖKE Komló) 2.
12 érintéses szakág:
Puskás László (Debreceni EAC) 1.

Szörf:
——
Geiger Richárd (Magyar Szörf Akadémia) 2.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 5.

Tájfutás:
———
Weiler Virág (Tabáni Spartcus SKE) 1.
Baumholczer Máté (Pécsi Vasutas SKE) 1.
Trail-O szakág:
Miháczi Zoltán (Tipo TKE) 2.
tájkerékpár:
Fűzy Anna (Orvosegyetem SC) 8.

Teke:
—–
Karsai László (Alabárdos-Szegedi TE) 2.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 5.

Tekvondó:
———
Patakfalvy Luca (MTK) 1.

Tenisz:
——-
Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 4.
Babos Tímea (MTK) 5.

Tollaslabda:
————
Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 5.
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 3.

Torna:
——
szertorna:
Hidvégi Vid (KSI SE) 2.
Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 1.
aerobik:
Hegyi Dóra (Flex HD) 2.
Bali Dániel (PSN Zrt.) 3.

Triatlon:
———
ifj. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 3.
Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 2.

Úszás:
——
Cseh László (Kőbánya SC) 9.
Hosszú Katinka (Vasas SC) 6.

Versenytánc:
————
akrobatikus rock’n’roll:
Czanik László (RÓK And Roll Sportegyesület) 2.
Dobay Dóra (Musztáng Sportegyesület) 1.
versenytánc:
László Csaba (Szilver Táncsport Egyesület) 3.
Páli Viktória (Szilver Táncsport Egyesület) 3.

Vitorlázás:
———–
Berecz Zsombor (MVM SE) 5.
Érdi Mária (Tihanyi Hajós Egylet) 4.

Vívás:
——
Szilágyi Áron (Vasas SC) 3.
Szász Emese (Vasas SC) 5.

Vízilabda:
———-
Hárai Balázs (ZF-Eger) 2.
Keszthelyi Rita (UVSE) 5.

vissza a címlapra

Kommentek

Legfrissebb videó mutasd mind

Swedish director Ruben Ostlund delivers a speech on stage after he was awarded with the Palme d'Or for the film 'The Square' on May 28, 2017 during the closing ceremony of the 70th edition of the Cannes Film Festival in Cannes, southern France.  / AFP PHOTO / Alberto PIZZOLI
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.