Gera gólpasszt adott, döntetlen a rangadón

Negyedik meccsét nyerte meg zsinórban a Fulham, amely ezúttal a Birminghammel végzett. A City-Liverpoolon nem esett gól, az Aston Villa megszórta a Burnleyt a 27. fordulóban.

Gyönge mérkőzést hozott a BL-indulásért vívott rangadó Angliában: a Manchester City és a Liverpool 0-0-ra végzett egymással szemben. Ennek sem a City, sem a vendégcsapat nem örülhetett igazán, mivel a közvetlen élcsoporthoz csakis győzelemmel csatlakozhatott volna a negyedik, illetve ötödik helyezett.
A mérkőzést jellemzi, hogy az első kapura tartó lövésre a 61. percig kellett várniuk a szurkolóknak: akkor Adebayor bombáját Reina védte bravúrral. A hajrában is Adebayor volt a főszereplő, aki egy beadásnál elesett Agger mellett – Walton bíró azonban nem adott büntetőt.

A kapura lövések száma végül 1-2 lett, a meccs vége pedig 0-0, amivel a két csapat között maradt az egypontos differencia, a City javára.

A Fulham-Birmingham találkozón a Fulham 2-1-re győzött. A hazaiak első találata előtt Gera adott gólpasszt, majd a 91. percben Zamora szabadrúgásgólja döntött. A Fulham zsinórban a negyedik tétmeccsét nyerte meg.

premier league, 27. forduló

Blackburn Rovers-Bolton Wanderers 3-0 (1-0)
Gól: Kalinic (41.), Roberts (73.), Givet (84.)

Aston Villa-Burnley 5-2 (1-1)
Gól: Young (32.), Downing (56., 58.), Heskey (61.), Agbonlahor (68.), illetve S. Fletcher (10.), Paterson (90+2.)

Fulham-Birmingham City 2-1 (0-1)
Gól: Duff (59.), Zamora (90.), illetve Baird (3.- öngól)

Manchester City-FC Liverpool 0-0

Wigan Athletic-Tottenham Hotspur 0-3 (0-1)
Gól: Defoe (27.), Pavljucsenko (84., 90.)