Kane Shearer rekordját megdöntve lett 2017 legjobb góllövője

Harry Kane mostanáig 36 gólt szerzett a 2017-es évben a Premier League-ben, és az idei utolsó meccsét gyorsan emlékezetessé tette, mert a Southampton ellen a 22. percben befejelte Christian Eriksen beadását.

Idén lehet, hogy ez volt a legkönnyebb gólja Kane-nek, aki 37. 2017-es bajnoki találatával lehagyta Alan Shearert, aki az 1995 óta volt a liga rekordere. A korábbi kiváló angol csatár a Twitteren gratulált Kane-nek, megjegyezve, igazán méltó arra, hogy ő legyen az új csúcstartó.

Az angol válogatott korábbi gólrekordere, Gary Lineker is gratulált Kane-nek, majd viccesen hozzátette, együttérez Shearerrel ezekben a nehéz időkben.

A 39. percben jött a második Kane-gól, Alli passzolt Szon Hung Minhez, aki középre tette a labdát, a középcsatárnak pedig már nem volt nehéz dolga.

Ez volt a 24 éves Kane idei 55. gólja, amivel ő lett az év legjobb góllövője a klubjában és a válogatottban elért gólokat számítva, nem kisebb egyéniséget előzött meg, mint Lionel Messit, a Barca ötszörös aranylabdását. De a vert mezőnyben van Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo vagy Edinson Cavani.

Utoljára 2009-ben volt olyan, hogy valaki Ronaldót és Messit is megelőzze, akkor Edin Dzeko volt képes erre. A két Kane-gól mellett volt egy érdekes jelenete is az első félidőnek, Danny Rose ugyanis kis híján öngólt fejelt.

A második félidő két Southampton-helyzettel kezdődött, de a gólokat megint a Spurs lőtte, előbb Alli csavart precízen, majd Szon Hung Min fejezett be egy kontrát. A Szentek Boufal révén szépíteni tudtak, de aztán ismét jött Kane, aki Alli passza után egy okos emeléssel egészítette ki a dupláját mesterhármassá.

Az idén ez volt a bajnokságban a hatodik, összesen a nyolcadik triplája, ez több, mint amit Messi, Ronaldo, Lewandowski, Cavani és Sergio Agüero összesen összehozott (7) idén.

A vége 5-2 lett, mert Tadic lövését nem tudta kiszedni Lloris, nagyon jó meccsel indult az ünnepi angol forduló. A többi keddi meccsről itt és itt olvashat.

Premier League, 20. forduló:

Tottenham – Southampton 5-2 (2-0)
gól: Kane (22., 39., 67.), Alli (49.), Szon Hung Min (51.), illetve Boufal (64.), Tadic (82.)