Magyarország negyedik lett az úszó-Eb éremtáblázatán

2018. 08. 09. 21:36

A magyar úszóválogatott ismét kitett magáért, a mieink ugyanis a negyedik helyen zártak a glasgow-i Európa-bajnokság éremtáblázatán. A magyar csapat összesen kilenc érmet, négy aranyat, három ezüstöt és két bronzot nyert. Ebből a termésből a győztes Verrasztó Dávid, a második Késely Ajna és a harmadik Burián Kata révén három érem érkezett a csütörtöki zárónapon. Sós Csaba szövetségi kapitány tíz érmet, köztük egynél több aranyat tűzött ki célul, úgyhogy ezt hozták is a magyarok.

A legtöbb érmet a mindössze 16 éves Késely szállította, ő két ezüstöt és egy bronzot nyert.

Na, de lássuk, kik állhattak a dobogóra:

A magyar úszók eddig összesen 94 aranyérmet szereztek eddig a nagymedencés Európa-bajnokságokon. Az abszolút csúcsot a 2016-os londoni szereplés jelenti, akkor tízszer álltak a magyarok a dobogó tetején. 14 arannyal Cseh László a legeredményesebb, őt Hosszú (12) és Egerszegi Krisztina (9) követi az örökrangsorban.