LONDON, ENGLAND - MAY 22:  Boglarka Kapas of Hungary celebrates after winning the Women's 50m Breaststroke Final on day fourteen of the 33rd LEN European Swimming Championships 2016 at Aquatics Centre on May 22, 2016 in London, England.  (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Egyéni csúccsal Európa-bajnok Kapás Boglárka

2018. 08. 06. 18:11

Kapás Boglárka aranyérmet nyert hétfőn 200 méteres pillangóúszásban a Glasgow-ban zajló multisport Európa-bajnokságon. A magyar úszó a verseny első felében jócskán lemaradt, nem volt sok előjele annak, hogy ilyen eredményre lesz képes. Féltávnál azonban begyújtotta a rakétákat és már 150 méter után látszott, hogy valami óriási van kibontakozóban.

Az utolsó 50 méteren egészen elképesztő teljesítményt nyújtott, végül két tizeddel hamarabb sikerült célba érni, így 2:07.13-mal, egyéni csúcsot úszva lett Európa-bajnok!

A futam másik magyarj, Szilágyi Liliána hatodik helyen végzett, miután 2:08.69-cel a hatodik lett. A verseny után elmondta Szilágyi, hogy jól esett végre elégedetten kiszállni a medencéből. Érdekes módon viszont Kapás nem volt ennyire elégedett

Nagyon örülök, csak annak nem, hogy nem sikerült 2:07 alatt úsznom. Biztos vagyok benne, hogy tudok. Kicsit csodálkoztam a Lilun, hogy nem kezdett erősen, a német lányról tudtam, mit fog úszni. Nagyon fontos ez a győzelem a karrieremben. Körülbelül fél éve vagyunk rajta újra a pillangón, szóval biztosan van még benne, és addig nem is nyugszom, amíg nem lesz meg az a 2:06-os idő

– mondta a futam után Kapás.

A 25 éves úszónő a magyar úszóválogatott negyedik érmét szerezte a skót nagyvárosban, Milák Kristóf 200 méter pillangón nyert Kenderesi Tamás előtt, Késely Ajna pedig 800 méter gyorson lett második.