Junior Európa-csúccsal ezüstérmes a 16 éves Késely Ajna az Eb-n

Késely Ajna még csak 16 éves, de már nyert egy ezüstöt és egy bronzot a mostani úszó-Európa-bajnokságon, a csütörtöki zárónapon pedig győzelmi esélyekkel várta a 400 méteres gyorsúszás döntőjét, ugyanis az övé volt a legjobb idő az elődöntők során (4:08.77). A címvédő Kapás Boglárka nem jutott be a fináléba.

Turi György tanítványa 100 méternél percen belüli idővel fordult az első helyen és a vezető helyet a második százon sem engedte ki a kezéből. A harmadik százon az olasz Simona Quadarella már 13 századra megközelítette, az utolsó ötven előtt pedig már az olasz vezetett két századdal. Nagyon közel állt egymáshoz a két versenyző, végül az olasz nyúlt be jobban.

Késely így is junior Európa-csúccsal (4:03.57) lett ezüstérmes.

A harmadik helyen a brit Holly Hibbott végzett.