Késely Ajna ismét odapirított, 1500 m gyorson is érmes az Európa-bajnokságon

2018. 08. 07. 17:50

A 800 m gyors után 1500 méteren is érmet nyert az úszó Európa-bajnokságon Késely Ajna. A 16 éves úszó a hármas pályáról várta a rajtot, így közelről figyelhette az 1500-as vb-bronzérmes Simona Quadarellát és a jó formában lévő német Sarah Koehlert.

A két esélyes rögtön nagy tempóra kapcsolt, már 100 méternél is látszott, hogy egyedül Késely tarthatja velük a lépést. A magyar úszó egészen 700 méterig lőtávolban maradt, ám a folyamatos leszakás odáig vezetett, hogy 800-nál közel négy másodperc volt a hátránya az élen úszó olasszal szemben.

Ahogy haladtunk előre az időben, úgy rázta le Quadarella Koehlert, és vált már 1000 méternél is egyértelművé a győzelme.

Késely végül közel 8 másodperccel (16:03.22)döntötte meg saját egyéni rekordját, és noha majd’ 12 másodpercet kapott a győztestől, a bronzérmét senki sem veszélyeztette, így a 2017-es junior vb után most a felnőttek között is dobogón zárta ezt a számot.

Ez sokkal jobban esett, mint a középdöntőben. Próbáltam nem menni az olasszal és a némettel, de belülről végig azt éreztem, mennyire jó lenne tartani velük a lépést. Ugyanakkor tudtam, akkor nem maradna erőm a végére. Nagyon örülök az éremnek, de annak még jobban, hogy nyolc másodpercet tudtam javítani az egyéni csúcsomon