Egy egész csarnok ünnepelte az ellenfél kapusát Pittsburghben – videó

Fantasztikus jelenetnek volt szemtanúja az, aki kilátogatott magyar idő szerint hajnali egy órakor a Pittsburgh Penguins-Las Vegas Golden Knights hokimeccsre. A vendégek kapusa ugyanis az a Marc-Andre Fleury volt, aki korábban tíz éven át őrizte a pingvinek kapuját és vitathatatlan érdeme volt a három Stanley Kupában, amelyet a csapattal nyert.

A jeles alkalomra meglepetéssel készültek a hazaiak: a mérkőzést megelőzően levetítettek egy rövid összefoglalót a 33 éves játékos pittsburghi pályafutásáról. A közönség is beszállt a korábbi kedvenc ünneplésébe, tapsvihar, könnyek és Fleury nevének skandálása közepette pergett le a két percig tartó videó.

Fleury nem győzte meghálálni a sok szeretet, amit a hazaiaktól kapott, igazán megható jelenet volt.

A jégen persze már szó sem volt meghatódottságról, az újonc Knights 2-0-ra vezetett, azonban a második harmadban fordítani tudott a Penguins, sőt az utolsó játékrészben Jevgenyij Malkin és Phil Kessel is betalált, így csak kozmetikázni tudott a Las Vegas-i vendégcsapat. Fleury egyébként 29 védést mutatott be.

Eredméynek – NHL, alapszakasz

Pittsburgh Penguins–Vegas Golden Knights 5–4 (0–1, 3–1, 2–2)
Buffalo Sabres–Anaheim Ducks 3–4 (1–0, 1–2, 1–1, 0–1) – hosszabbítás után
Carolina Hurricanes–Philadelphia Flyers 1–2 (1–0, 0–1, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után
Columbus Blue Jackets–Washington Capitals 2–3 (1–1, 0–1, 1–1)
Detroit Red Wings–Boston Bruins 2–3 (0–0, 1–2, 1–1)
Florida Panthers–Vancouver Canucks 3–1 (1–0, 1–1, 1–0)
Ottawa Senators–New Jersey Devils 5–3 (3–1, 2–1, 0–1)
St. Louis Blues–Minnesota Wild 2–6 (1–3, 0–2, 1–1)
Winnipeg Jets–Arizona Coyotes 4–3 (3–2, 1–0, 0–1)
Chicago Blackhawks–Calgary Flames 2–3 (1–0, 0–1, 1–2)
Colorado Avalanche–San Jose Sharks 3–1 (0–0, 2–1, 1–0)