Nadal nagyon boldog születésnapja

A 27. életévét hétfőn betöltő spanyol teniszező három sima szettben jutott negyeddöntőbe a Roland Garroson.

A jövő egyik nagy reménysége, a japán Nisikori Kej ellen lépett pályára a Roland Garros-menő Rafael Nadal hétfő délután. Az ázsiai játékos az első szettben még megnehezítette ellenfele dolgát, azonban így is a spanyol került lépéselőnybe.

Fotó: AFP

A hétszeres RG-győztes, aki éppen hétfőn töltötte be a 27-et, a második felvonásban még jobb játékkal rukkolt elő, háromszor is elvette ellenfele adogatójátékát, 6-1-re nyerte meg a játszmát.

A harmadik játékrészben is Nadal diktálta a tempót, aki végül 6-4, 6-1, 6-3-ra diadalmaskodott, ehhez 2 órára és két percre volt szüksége. A győztes a meccset követően egy nagy tortát is kapott.

A negyeddöntőben a svájci Stanislas Wawrinka lesz az ellenfele, aki kétszettes hátrányból tudott fordítani a francia Richard Gasquet ellen. A döntő szett 8-6 lett a svájcinak.

A hölgyeknél továbbjutott Marija Sarapova. Érdekesség, hogy a 2003-as wimbledoni torna óta először fordul elő Grand Slam-versenyen a hölgyeknél, hogy az első öt kiemelt mindegyike bejut a negyeddöntőbe.

Eredmény – Roland Garros, nyolcaddöntő

férfiak:
Nadal (spanyol, 3.) – Nisikori (japán, 13.) 6-4, 6-1, 6-3
Wawrinka (svájci, 9.) – Gasquet (francia,  7.) 6-7, 4-6, 6-4, 7-5, 8-6

A negyeddöntőben: Djokovic (szerb, 1.)-Haas (német, 12.), Nadal-Wawrinka, Robredo (spanyol, 32.)-Ferrer (spanyol, 4.), Tsonga (francia, 6.)-Federer (svájci, 2.)

nők:
Sarapova (orosz, 2.), Stephens (amerikai, 17.), 6-4, 6-3
Jankovic (szerb, 18.)-Hampton (amerikai) 6-0, 6-2

A negyeddöntőben: S. Williams (amerikai, 1.)-Kuznyecova (orosz), A. Radwanska (lengyel, 4.)-Errani (olasz, 5.), Kirilenko-Azarenka (fehérorosz, 4.), Sarapova-Jankovic