A Huawei 2019 ősze óta forgalmaz olyan okostelefonokat, amik a nyílt forráskódú Android 10 mellett Huawei Mobile Services (HMS) ökoszisztémával vannak felvértezve, a kínálat ugyanakkor már így is jelentős az elérhető HMS – es készülékek tekintetében. Cikkünkben három okostelefont szedtünk össze: mindegyik HMS-sel érkezik, de eltérő kategóriákat (csúcs, közép és belépő) képviselnek, eltérő igényeket kielégítve.
Egy évvel ezelőtt még talán a legnagyobb geek-ek közül is csak kevesen hallottak a HMS-ről, a rövidítés mára viszont az egyik legtöbbet használt fogalom lett mobilos körökben, amivel érdemes megismerkednie mindenkinek, aki okostelefon vásárlás előtt áll. A Huawei új mobiljait kiszolgáló rendszer, a Huawei Mobile Services mára ugyanis a legdinamikusabban fejlődő szoftveres környezet lett. Ez a rendszer szolgálja ki az új Huawei okostelefonokon, tableteken futó összes appot, sőt még ennél is többet tud.
A Huawei gőzerővel fejleszti saját mobilszolgáltatási-rendszerét, a Huawei Mobile Servicest (HMS), amit tavaly szeptember végén mutatott be. A HMS a videózástól a böngészésen át az adattárolásig teljes körű alkalmazás-ökoszisztémát nyújt a készülékek tulajdonosainak. Ennek előzménye, hogy az amerikai kormány tavaly komoly korlátozásokat vetett ki bizonyos kínai cégekre, melynek nyomán a a Huawei úgy döntött, hogy nagy erőket mozgósít saját, független megoldásai fejlesztésére.
A Huawei 2019 nyara óta bizonyos okostelefonjain a Google Mobile Services szolgáltatáscsomag helyett már a saját szolgáltatáscsomagját, a Huawei Mobile Services – t használja, a készülékeken ugyanakkor továbbra is az EMUI kezelőfelülettel kiegészített nyílt forráskódú Android 10 fut. Az alkalmazások a Huawei saját fejlesztésű, évek óta létező alkalmazásboltjából, az AppGalleryből érhetők el, amit tavaly óta gőzerővel bővít a cég.