A Pécsi Tudományegyetemet (PTE) fenntartó Universitas Quinqueecclesiensis Alapítvány kuratóriuma Barna Zsoltot, a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó MBH Bank elnök-vezérigazgatóját választotta meg új tagnak és elnöknek kedden – közölte a szervezet az MTI-vel.
Az alapítvány közleményében emlékeztettek arra, azért volt szükség új elnök megválasztására, mert a korábbi vezető, Bódis József lemondott pozíciójáról.
A kommünikében idézték Barna Zsoltot, aki megválasztása kapcsán azt mondta, hogy “egy egyetem nem csupán a tudás központja, hanem a gazdasági innováció és fejlődés forrása is”.
A PTE-re mindig is úgy tekintett, mint alma materére és a saját pályája meghatározó kiindulóállomására, ezért különösen fontosnak tartja, hogy elősegítse az “itt zajló oktatást és kutatást, amely a jövő gazdaságának hajtóereje” – mondta, hozzáfűzve, hogy a kuratórium elnökeként a PTE további erősítése a célja – írták.
Barna Zsolt 1997-ben végzett a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán, majd több hazai és nemzetközi képzésben vett részt. Pályafutását a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeleténél (PSZÁF) kezdte, majd 2010-től az OTP-csoporton belül számos hazai és nemzetközi felsővezetői pozíciót töltött be, 2020. október 30-tól a Magyar Bankholding Zrt. Igazgatóságának elnöke. 2021. január 1-jétől az MKB Bank elnök-vezérigazgatója, 2023 májusától a hármas fúzió nyomán létrejövő MBH Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója, és a Magyar Bankszövetség elnökségi tagja. 2024. augusztus 20-án a Magyar Érdemrend parancsnoki keresztjével tüntették ki – tudatták a közleményben.
A 24 ezer fős hallgatói létszámával, 1400 oktatójával, kutatójával és 10 karával a PTE Magyarország egyik legnagyobb, legnevesebb, regionális vezető szereppel bíró felsőoktatási intézménye, mely évről évre sikerrel szerepel a hazai és nemzetközi rangsorokban” – olvasható a kommünikében.
Bódis József októberben jelentette be, hogy lemond a kuratórium vezetéséről. A 71 éves szülész-nőgyógyász professzor, korábbi klinikaigazgató, rektor és államtitkár azzal indokolta döntését, hogy nem volt maximálisan elégedett az egyetem “piacosodásával” és hiányolta a nagyobb vállalkozó szellemet.