Belföld

Bocsánatot kért a mentőápolótól a férfi, amiért megrugdosta és leköpte részegen

Egy év négy hónap, két év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Hajdúszoboszlói Járásbíróság azt a közfeladatot ellátó személy elleni erőszakkal vádolt férfit, aki Nádudvaron, majd a kórházban fenyegetett és bántalmazott egy mentőápolót.

A Debreceni Törvényszék szóvivőjének, Dobó Dénesnek a tájékoztatása szerint a férfi tavaly március 14-én este erősen ittasan beleesett egy árokba Nádudvaron. Egy helyi lakos észrevette a magatehetetlen férfit és bejelentést tett a központi segélyhívón. A helyszínre érkező mentőápoló a férfit megvizsgálta, majd közölte, hogy kórházba viszik. A vádlott ekkor agresszív lett, ordítozni kezdett és közölte, hogy nem akar kórházba menni.

A mentőápoló elmondta, hogy nem engedhetik el a sérülései miatt, muszáj őt a kórházban ellátni. A férfi ekkor azzal fenyegette meg a sértettet, hogy ha nem engedik haza, akkor “elintézteti az ukránokkal”. A mentőápoló az ellenállás és a fenyegetés miatt egy rendőr segítségét kérte, aki a kapálózó férfit megbilincselte, majd együtt – a biztonságos szállítás érdekében – a hordágyhoz szíjazták.

Miután rendőri kísérlettel a mentőautó elindult, a férfi többször próbálta megrúgni a mentőápolót, ordítva fenyegetőzött, azt állította, hogy ő egy terrorista, aki el fogja intézni a mentőápoló családját. A férfi a kórházig vezető út során összeköpködte a mentőautó belsejét, folyamatosan kiabált, fenyegetőzött. A debreceni kórházba érve az ápoló ki akarta venni a hordágyat a mentőautóból, de ekkor a vádlott háromszor combon rúgta őt.

A traumatológián a férfi továbbra is agresszíven viselkedett, nem volt lehetőség arra, hogy alaposan megvizsgálják őt, ezért átvitték a detoxikálóba. Tóth Katalin bíró az ítélet indokolása során súlyosító körülményként értékelte, hogy az elkövető büntetett előéletű, valamint azt, hogy a cselekményt ittas állapotban követte el. Ugyanakkor enyhítő körülményként vette figyelembe, hogy a férfi őszinte beismerő vallomást tett, megbánó magatartást tanúsított, és hogy bocsánatot kért a mentőápolótól a viselkedéséért. A döntést mindenki tudomásul vette, így az jogerős.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik