Belföld

Újabb vidéki egyetem áll átalakítás előtt, „nukleáris tudásközpont” lenne belőle

A paksi atomerőmű szakember-utánpótlásában fontos szerepet játszó felsőfokú oktatási intézményt is alapítványi fenntartásúvá tenne a kormány – tudta meg a Népszava.

Az első félévben fenntartói modellt váltó intézmények között szerepel a Dunaújvárosi Egyetem is – írja a napilap egy birtokába került minisztériumi háttéranyagra hivatkozva.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által összeállított tájékoztatóban – ami az alapítványi fenntartás előnyeit részletezi az intézmények számára – az áll: a jelenleg 1559 hallgatóval és 84 oktatóval rendelkező egyetemre mint „nukleáris tudásszolgáltatási platform szervezőre” tekintenek a kiemelt stratégiai szempontok között.

A Dunaújvárosi Egyetem 2000-ben vált önálló felsőoktatási intézménnyé, amely a műszaki és az informatikai tudományágat, illetve az ezekhez kapcsolódó kutatásokat helyezte a középpontba. Az egyetemnek – a paksi atomerőmű közelsége miatt – eddig is fontos szerepe volt például az atomerőművi üzemeltetési szakmérnökök és szakemberek képzésében.

Kapcsolódó

Ajánlott videó

Olvasói sztorik