Belföld

Egyedülálló mozgássérült-iskolát zárnának be

Mozgásjavító Iskola (Mozgásjavító Iskola)
Mozgásjavító Iskola (Mozgásjavító Iskola)

A főváros megszünteti a súlyos mozgáskorlátozott gyermekek legkorszerűbb speciális középiskoláját.

A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége elfogadhatatlannak tartja, hogy a fővárosi önkormányzat a 2013-2014-es tanévtől már nem indít új szakközépiskolai évfolyamot a legsúlyosabb mozgássérült diákok mexikói úti mozgásjavító iskolájában és a meglévő három évfolyamot is meg akarja szüntetni – írja a MEOSZ közleményében.

A szervezet elnöke levélben kéri Tarlós István főpolgármestert és Balog Zoltán emberi erőforrás minisztert, hogy tegyék lehetővé, hogy az integrált oktatásra nem alkalmas tanulók hazánk legkorszerűbb, nemzetközileg is elismert speciális iskolájában folytathassák tanulmányaikat.

A Mozgásjavító Általános Iskola, Szakközépiskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és Diákotthon az országban egyedülálló módon korszerű oktatást, terápiákat, mozgásfejlesztést, egészségügyi ellátást és gondozást biztosít a legsúlyosabb mozgássérült gyermekek részére. A szakközépiskola 2009-ben indult el egy 3,5 milliárd forintos fejlesztés után, melynek nagy részét a főváros állta. Jelenleg három évfolyamon mintegy 30 súlyosan mozgássérült diák tanul, többségük nem képes önálló életvitelre megfelelő segítő háttér nélkül és nem alkalmas integrált oktatásra. A „mozgásjavítós” diákok a kompetenciaméréseken rendre jól szerepelnek, előfordul, hogy az iskolába két-háromszoros a túljelentkezés.


Mikulás-napi ünnepség az iskolábanFotó: MTI / Mohai Balázs

A 2013-as évfolyam elindításához csak egy tantermet kéne kialakítani és berendezni, ezt nem hajlandó fedezni az önkormányzat, valamint a már meglévő évfolyamokat is meg akarja szüntetni. A szülőknek két másik szakközépiskolát javasoltak, de egyik sem alkalmas súlyosan mozgássérült diák befogadására.

A középiskola nem külön épületben működik, hanem az általános iskolával közösen, így a döntéssel az önkormányzat működési költséget nem spórol, miközben kihasználatlanul hagy egy 3,5 milliárdos fejlesztést. A MEOSZ és a szülők arra kérik a főpolgármestert, hogy ne dobja szemétbe az elmúlt évek beruházásait és pedagógiai fejlesztési munkáját, amellyel egy európai színvonalú iskola jött létre – áll a közleményben.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik