Belföld

BKV: mindent átadtak a rendőrségnek

A BKV hétfőn megerősítette korábbi közlését, amely szerint a társaság átadott minden dokumentumot a rendőrségnek a feljelentéseiben szereplő mintegy 50 szerződéssel kapcsolatban, valamint a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) által kért egyéb ügyekre vonatkozóan is.

“A BKV még egyszer megerősíti, hogy eddig 40 esettel kapcsolatban tett feljelentést a BRFK-nál. Ebből két feljelentés végkielégítésekkel kapcsolatban (2009. augusztus 10-én és szeptember 30-án) történt. További feljelentések születtek ismeretlen tettes ellen 38 cég 48 szerződésével kapcsolatban” – olvasható a cég közleményében.

Kocsis István, a BKV Zrt. vezérigazgatója a február 8-án – a Főpolgármesteri Hivatalban – tartott sajtótájékoztatón 27 cég szerződéseivel kapcsolatos feljelentésről számolt be és kilátásba helyezett további 30 feljelentést. Ebből 11 cég 15 szerződésével kapcsolatban már a múlt héten megtette a BKV az újabb feljelentéseket. További feljelentések várhatók még ezen a héten is.
“A BKV kötelességének érzi minden olyan ügyben a rendőrséghez fordulni, ahol felmerül a gyanúja annak, hogy a társaság számára előnytelen szerződést kötöttek, és a társaságot megkárosították” – hangsúlyozták a közleményben.

Emlékeztettek arra: a BKV az első feljelentést szeptember 18-án tette egy cég, a következőt október 30-án két cég tanácsadói szerződéseivel kapcsolatban ismeretlen tettes ellen, majd november 4-én egy, december 7-én tizenhárom, január 22-én tíz, február 10-én egy, február 12-én tíz céget érintően tettek feljelentést.

Mint megjegyezték, minden egyes esetben a BRFK pecsétes aláírással igazolta azok átvételét, s a feljelentésekről szóló sajtóközlemények a BKV honlapján is megtekinthetők.
Több cég esetében egyszerre több – kettő, három vagy négy – gyanús szerződésről van szó egyszerre – emelte ki közleményében a BKV, hozzátéve: a szóban forgó esetek többnyire a 2007-és és 2008-as év tanácsadói szerződéseit érintik.

A BKV 2007-ben 700 millió forintot jóval meghaladó, 2008. szeptemberig közel 400 millió forint, míg szeptember 1-jétől december végéig (Kocsis István vezérigazgató munkába lépését követően) csak 35 millió forint összegben kötött tanácsadói szerződéseket – idézte fel a cég, amely arra is kitért: “a BKV továbbra is együttműködik a rendőrséggel, és segíti a hatóságok munkáját”.

Bencze József országos rendőrfőkapitány a Magyar Televízió A szólás szabadsága című műsorában vasárnap este azt mondta: valóban nem érkezett a rendőrséghez annyi feljelentés, mint amennyiről “a sajtóhírek szólnak”.
Jelenleg tíz embert gyanúsítanak, négyen vannak előzetes letartóztatásban, több mint egy tucat embert hallgattak ki, és az ügynek közel sincs vége – nyilatkozta a műsorban Bencze József, hozzátéve: a BRFK minden dokumentumot megkapott a BKV-tól, amit kért.
A Népszabadság szombati számában írt arról, hogy a BKV csaknem ötször annyi feljelentésről beszél, mint amennyit a rendőrség valójában megkapott. A napilapnak Bodnár Zsolt, a budapesti rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese azt mondta: a BKV-tól összesen tizenkét feljelentést kapott a rendőrség a nyomozás érdemi kezdete óta, vagyis amióta a médiában hetente közlik, hogy éppen hány szerződés vagy gyanús végkielégítés ügyében készülnek feljelentést tenni. Ugyanezen idő alatt a BKV-s nyilatkozatok szerint 57 feljelentést kellett volna kapnia a Budapesti Rendőr-főkapitányságnak.

A BKV a cikkre reagálva még aznap azt közölte: a társaság “mindig a már megtett lépéseket kommunikálja”. Mint írták, péntekig csaknem 40 cég mintegy 50 gyanús tanácsadói szerződése ügyében tett feljelentést a BKV a BRFK-n ismeretlen tettes ellen, és ezekkel kapcsolatban minden rendelkezésre álló dokumentumot átadott. A feljelentések átvételét a BRFK pecséttel igazolta, a BKV pedig mindig sajtóközleményben tájékoztatta a közvéleményt a megtett intézkedésről – tette hozzá.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik