A Ciara fákat csavarhat ki a földből, vezetékeket szakíthat le, megrongálhatja a házak tetőszerkezetét, közlekedési zavarokat és akadályokat idézhet elő, ezért fontos, hogy készüljünk fel és tudatosan védekezzünk az erős széllökések ellen: zárjuk be a nyílászárókat, vigyünk be a házba minden olyan tárgyat, amelyet a szél felkaphat, áramtalanítsuk az elektromos berendezéseket, készüljünk fel egy esetleges áramszünetre, ne hagyjuk felügyelet nélkül a gyerekeket és a betegeket, valamint ha tehetjük, ne menjünk ki a szabadba
tanácsolja az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.
Szóval hatalmas vihar jön, főként hétfőn és kedden, 90-100 km/h-s sebességgel fújhat a szél. Nyugat-Európa felét a hétvégén letarolta Ciara.
Ha mégis a szabad ég alatt ér minket a szélvihar, viselkedjünk nyugodtan és körültekintően: keressünk védett, stabil helyet (épületeket és aluljárókat), kerüljük a fákat, védjük a szemünket, az erős széllökések ellen pedig oszlopba vagy kerítésbe kapaszkodjunk.
A kisgyerekeket fokozottan védjük a széltől. Hagyjuk el járművünket, mert bentről csak korlátozottan érzékelhetők a fenyegető veszélyek (például egy fa dőlése). Ne közelítsük meg se a leszakadt vezetékeket, se az állatokat, mert a viharban viselkedésük kiszámíthatatlanná válhat.
Veszélyhelyzet, baleset és viharkárok esetén haladéktalanul hívjuk a mentőegységeket a 112-es telefonszámon!
A teljes bejegyzés:
Érkezik a vihar. Mire készüljünk?Vasárnap délelőtt érte el Nyugat-Európát a Ciara nevű viharciklon, amely a késő esti…
Közzétette: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság – 2020. február 9., vasárnap
Kiemelt kép: Appleby-in-Westmorland, 2020. február 9. A Ciara viharral érkező felhőszakadás előidézte árvíz az északnyugat-angliai Cumbria megyében fekvő Appleby-in-Westmorlandben 2020. február 9-én. Az olykor hurrikánerejű szél járatkimaradásokat okozott a nagy-britanniai vasúti, a légi és a kompközlekedésben. MTI/AP/PA/Owen Humphreys