A testület tagjai hozzájárultak ahhoz, hogy a világbajnokságon alkalmazott rendszert használják a Groupama Arénában, amelyben – Magyarországon elsőként – a legmodernebb technika segíti majd a játékvezetőket annak megítélésében, hogy a labda áthaladt-e a gólvonalon.
Az elnökség a következő szezonra a bajnokság pénzelosztási rendszerén is módosított, a Magyar Kupa díjazását pedig emelte. Ez utóbbi sorozatban az aranyérmes 30 millió forintot kap majd a kieséses rendszerben gyűjtött díjazása mellé.
Fotó: MTI
Az NB I-ben a normatív és az eredményességi díjazás mellett továbbra is kiemelt és megemelt súllyal dotálja majd a szövetség azokat a klubokat, melyek MLSZ-nevelésű futballistákat foglalkoztatnak. Újdonság azonban, hogy nem csupán a fiatal játékosok, hanem valamennyi hazai labdarúgó foglalkoztatását támogatja a rendszer, ugyanakkor a 23 év alatti labdarúgók esetén másfélszeres, a 21 évnél fiatalabbak szerepeltetése pedig kétszeres szorzóval számít a pénzelosztásnál.
Az utánpótlásképzés reformjának folytatása érdekében a program előrehaladásának ellenőrzésére Kovács Ferenc sportigazgató kapott felhatalmazást, munkáját az általa vezetett utánpótlás tanácsadó testület segíti, mely folyamatosan felügyeli és ellenőrzi a reform megvalósulását, és szükség esetén kezdeményezi az elnökség döntését.
“A reform három pillére a régiós felelősségű utánpótlás központok szakmai irányítása, a korosztályos válogatottak versenyeztetése, valamint a labdarúgó egészségügyi központ kialakítása, amely Telkiben kerül felállításra, és amely a korosztályos válogatottak teljesítmény növelésének támogatása mellett a regionális UP központ egészségügyi kritérium rendszerét is kidolgozza, illetve ellenőrzi” – áll az MLSZ honlapján.