Csütörtökön dönt a bíróság, hogy elrendeli-e az előzetes letartóztatását annak a férfinak, aki a gyanú szerint megölt egy nyomozót szerda reggel Bőnyben. A legszigorúbb kényszerintézkedés elrendeléséről délután döntenek.
Prof. Oláh Attila, a Petz-kórház orvos-igazgatója a 24.hu-nak elmondta, a férfi állapota továbbra is stabil, nincs akadálya, hogy átszállítsák máshova.
A támadót a tököli rabkórházba viszik, addig is rendőrök őrzik.
Megkeresésükre a Központi Nyomozó Főügyészség közölte, hogy csütörtökön tettek indítványt a gyanúsított előzetes letartóztatásának elrendelésére, a
A kényszerintézkedés elrendelés elrendeléséről a győri Járásbíróság dönt.
Ahogy arról beszámoltunk, a tragikus támadás szerda reggel történt Bőnyben. A Nemzeti Nyomozó Iroda emberei házkutatást akartak tartani a támadó otthonában, ám a 76 éves férfi még azelőtt tüzet nyitott, hogy bejutottak volna hozzá. Öt-hat lövést adott le egy gépfegyverből és fejbe lőtte a 46 éves nyomozót, aki azonnal meghalt. Sérülései olyan súlyosak voltak, hogy nem tudták volna megmenteni. A rendőrök szintén fegyvert rántottak, az idős támadót hasba lőtték. A férfi ezután elbarikádozta magát az otthonában, a TEK pedig elindult a helyszínre. Tárgyalni próbáltak vele, de a férfi azt mondta, bárki is megy a közelébe, azt kivégzi. Hallani lehetett, hogy egyre rosszabbul van, így végül rajtaütöttek. A lövöldözőt kórházba vitték, ahol műtéten esett át.
A támadás áldozata egy 46 éves rendőr, Pálvölgyi Péter, a Nemzeti Nyomozó Iroda kiemelt főnyomozója, aki 25 évig szolgált rendőrként.
A tettesről az ügyészség, a rendőrség és a Terrorelhárítási Központ közös sajtótájékoztatóján annyit közölt, hogy 76 éves, polgári személy. Úgy tudni, a ház, ahol a lövöldözés történt, állítólag a Magyar Nemzeti Arcvonal tevékenységéhez köthető. A militáns szervezetről tavaly írtunk, miután toborzó videóval buzdították az embereket: ha kell, fegyverrel is szálljanak szembe az országba érkező menekültekkel. A feltételezett elkövető a szervezet vezetője, Gy. István. A Blikknek egy helybéli férfi azt mondta: a család normális életet élt három évvel ezelőttig, amikor az idős férfi fia leesett a lóról és meghalt. Azután bezárkóztak, nem nagyon beszéltek senkivel. Azt a településen mindenki tudta, hogy Gy. István neonáci nézeteket vall.
A Magyar Idők csütörtökön arról írt, hogy a szeptember 24-i Teréz körúti robbantás ügyében zajló nyomozás egyik részfeladata volt, hogy házkutatást tartsanak a Magyar Nemzeti Arcvonal nevű hungarista mozgalom 76 éves vezetőjénél
[central_CentralTagComponentWidget title=”Bőnyi lövöldözés” item_limit=”3″ show_image=”true” tag_select=”-1″ tag_id=”158012″ category_id=”” fontsize_title=”0″]