HIRDETÉS

Háromharmad

A média torkára kést helyező szuverenitási törvényről beszélt Nagy Gergely Miklós, Pető Péter, valamint Nagy József a Háromharmadban, érintve George Simiont, valamint a kémbotrányt és Magyar Péter egymillió lépését.
A Fidesz művi mélasága, Fekete-Győr András és Gyurcsány Ferenc erkölcsi felnövekedése, valamint a román szuverenista szélsőjobb magyar kormánnyal való párhuzamai is terítékre kerültek a nézői kérdések nyomán az eheti Napirend utánban. A mikrofonoknál ezúttal Bánszegi Rebeka, Jankovics Márton és Kerner Zsolt foglalt helyet.
Csütörtök délelőtt Magyar Péter olyan hangfelvételt hozott nyilvánosságra, amin a honvédelmi miniszter a háború felé vezető út nulladik fázisáról beszél, délután visszavonult Gyurcsány Ferenc a közéletből, Polt Péter a legfőbb ügyészi pozícióból, hogy alkotmánybíró legyen, estére pedig XIV. Leó személyében új pápánk is lett. A szinte egy napba sűrűsödő hét közéleti eseményeiről Bánszegi Rebeka, Jankovics Márton és Kerner Zsolt értekezett.
Schmidt Mária Bucsájától a Sztálingrád reptérig járta be témáit a Háromharmadban Bita Dániel, Pető Péter, valamint Nagy József. Szó esett még egyebek mellett a magyar külügy ukrajnai tárgyalásairól, a repülőrajtot idézőjelbe tevő GDP-esésről, a Tisza-előny dagadásáról és Lázár János fele-feléjéről.
Pontosan 15 évvel a második Orbán-kormány létrejöttét biztosító választási győzelem, de csupán hét nappal a Hont-Orbán derbi után Bánszegi Rebeka, Jankovics Márton és Nagy Gergely Miklós utóbbi elemzésével indított az aktuális Háromharmadban. Miért értelmezi újra a Fidesz a nyilvánossághoz való viszonyát, vissza lehet-e csábítani korábban lehazaárulózott szavazókat és mi lenne, ha Magyar Péter nem indulhatna a 2026-os választáson?
Orbán Viktor misztikus képességei, Szijjártó Péter gyanús moszkvai utazásai, valamint Donald Trump és Vlagyimir Putyin közös érdekei is előkerültek a nézői kérdésekben, amelyekre ezúttal Bánszegi Rebeka, Bita Dániel és Kerner Zsolt válaszolt a Napirend utánban.
A Tisza Párt szavazásának eredményeivel indított Bánszegi Rebeka, Bita Dániel és Kerner Zsolt a Háromharmadban, hogy aztán Ukrajna EU-s csatlakozását és Lázár János magányos küldetését érintve ahhoz a dilemmáig jusson: miért játszik rá egy negyedik ciklusát töltő kormány az ellenzéki szerepre? Mit taníthatna a Fidesz a Monty Pythonnak, elkerült-e Őszöd a Balatontól, és vajon Cillei Ulrik vagy Kollár Kinga ismertebb a mai Magyarországon?
A 24.hu Kormányinfóról való távolmaradásával kezdett, majd a legfrissebb közvélemény-kutatási adatok és az eljövendő vámbéke irányába indult Bánszegi Rebeka, Jankovics Márton és Pető Péter a mai Háromharmadban. Mire következtethetünk abból, hogy Orbán Viktor belpolitikai ellenfelekkel foglalkozik? Árthat-e Magyar Péternek a „magyar demokrácia legsötétebb napja" és mi maradt a régi ellenzéknek azon kívül, hogy megválaszthatják a legkedvükre valóbb megsemmisülést?
Az új drogtörvénnyel kezdett Bita Dániel, Nagy Gergely Miklós, valamint Nagy József, aztán az izraeli miniszterelnök budapesti látogatása és a Nemzetközi Büntetőbíróságból való demonstratív kilépés volt a téma.
Mi más lett volna a Háromharmad nyitótémája, mint Nagy Gergely Miklós kollégánk kitartó újságírói munkája a kormányszóvivőin? Aztán az időköziken elszenvedett fideszes vereségek és Hadházy Ákos tüntetései kerültek terítékre, valamint érintettük az amerikai csetbotrányt és Orbán Viktor vendégjátékát a Trollfocin. A stúdióban Kerner Zsolt, Pető Péter, valamint Nagy József.
Újságírói túlélőstratégiák; Amerikát roppantó Európa; magyar mélystratégia; Putyin motivációja. Kerner Zsolt, Nagy Gergely Miklós, valamint Nagy József a Napirend utánban.
Poloskák és Pride – e két téma körül pörgött a Háromharmadban Kerner Zsolt, Nagy Gergely Miklós, valamint Nagy József.
Több-e a tizenötödször módosított alaptörvény Orbán Viktor politikai üzenőfüzeténél? Ledarálja vagy felemeli Toroczkaiékat a Fidesz, és tényleg teljes politikai sci-fi volna egy Tisza-Mi Hazánk koalíció? Mekkora fenyegetést jelent a kormányra, hogy repülőrajt helyett tovább birkózunk az elszálló árakkal? Ezeket a kérdéseket is elemezte Nagy Gergely Miklós, Pető Péter és Jankovics Márton a Háromharmadban.
Adócsökkentés csapdaként, Orbán hite Trumpban, Európa ereje, Magyarország kiűzetése az EU-ból. Jankovics Márton, Kerner Zsolt, valamint Nagy József a Napirend utánban.
Leheletnyi Maldív-szigeteki magánrepülőzés, operettoligarchák és Patyomkin-milliárdosok után az ukrajnai háború került terítékre washingtoni összeveszéssel, Orbán Viktor brüsszeli magányos vétójával, a távolodó (vagy közeledő) békével. Jankovics Márton, Kerner Zsolt, valamint Nagy József a Háromharmadban.
„Csipke Józsika”; „nyugdíjas-zöldségáfacsökkentés” és „Ukrajna nevű terület”. E három orbáni évértékelő mondás köré épült a Háromharmad Bita Dániellel, Pető Péterrel, valamint Nagy Józseffel.
Magyar Péter évet értékelt, a kormány újabb retorikai frontot nyitott a szuverenitásvédelemben, a háború lezárásáról pedig az ukránok nélkül tárgyal Amerika az oroszokkal. A hét eseményeit ezúttal Bánszegi Rebeka, Kerner Zsolt és Nagy Gergely Miklós elemezte a Háromharmadban. Miért nem Bayer Zsolt után nyomoz a Szuverenitásvédelmi Hivatal, hogyan használja Magyar Péter a politikai misztikumot és kapott-e felhatalmazást Donald Trump a világ lerombolására?
Floridát Luxemburgnak; nők és nyugdíjasok a Tiszáért; arabos kopaszi konteó; Orbán állati ellenfelei. Kerner Zsolt, Pető Péter, valamint Nagy József a Napirend utánban.
Magyar Péter egy évével kezdett Kerner Zsolt, Pető Péter, valamint Nagy József. Aztán következett Trump, Ukrajna és német választás – orbáni szemszögből.
A mai Háromharmadban először Kocsis Máté kijelentése került terítékre, miszerint „a magát függetlennek mondó sajtó egy része most már ukrán pénzért is hajlandó árulni a hazát”. Aztán egy MCC-s gondolatkísérlet következett: „Ma Magyarországon jobban élnek a szegények, mint 2010-ben a gazdagok… egyértelműen kijelenthető, hogy nem a középosztály tűnt el Magyarországon, hanem a szegénység szűnt meg.”
Az év első közönség előtti Háromharmadában Bánszegi Rebeka, Bita Dániel és Jankovics Márton Orbán Viktor heroikus koronavírus-videójától a rákosrendezői mecsetekig tárgyalta ki a hét eseményeit, majd nézői kérdésekre válaszolt.
Miközben Donald Trump szerint, beiktatásával megkezdődött Amerika aranykora, Magyarországon több száz iskola kapott bombafenyegetést, Rákosrendezőn pedig mini-Dubaj helyett Grand Budapest épülhet. Bánszegi Rebeka, Kerner Zsolt és Pető Péter ezen események háromszögében tekintette át a hét közéleti fejleményeit.
Biztonságban vannak az adataink a magyar kormánynál? Direkt szegényíti el a népet a hatalom? Orbán fölöslegesen polarizálta a társadalmat? Zöldbe borulhat a világpolitika?
Mi ez a balhé az integritási sóhivatalban? A slusszkulcs-üggyel ki üzen és kinek a Fidesz-univerzumban? Erről beszélgetett Jankovics Márton, Kerner Zsolt, valamint Nagy József, de csak azt követően, hogy kivesézték miniszterelnökünk el nem utazását Amerikába.
Olvasói sztorik