Ferrari's German driver Sebastian Vettel drives at the Circuit de Catalunya on February 23, 2016 in Montmelo on the outskirts of Barcelona on the second test day of the Formula One Grand Prix season. / AFP / JOSE JORDAN
Forma-1

F1: Vettel volt a leggyorsabb, Rosberg a legszorgalmasabb

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 02. 23. 19:03

A McLaren-Honda egy nap alatt több kört tett meg, mint a tavalyi teszt során összesen.

Véget ért az idei Forma-1-es teszt első szakaszának a fele. A négynapos teszt második napján is becsülettel dolgoztak a csapatok Barcelonában, a tizenegy csapatból nyolc több mint száz kört tett meg. A leggyorsabb kört Sebastian Vettel autózta a Ferrarival, a német pilóta űridőt (1.22:810) repesztett délelőtt az új ultra lágy gumikon.

Vettel a délután már a hosszú távú etapokra összpontosított. A német az összes üzemanyagot elhasználta, ezért öt perccel a vége előtt megállt az autója. A csapat ezzel tesztelte az üzemanyagszint-mérőt. Az olasz istálló autója mögött Daniel Ricciardo végzett a második, a Force India mexikói pilótája, Sergio Pérez a harmadik helyen.

A legszorgalmasabb versenyző Nico Rosberg volt, ő 172 kört tett meg a Mercedessel, az időeredménye pedig a negyedik helyre volt elég. Az újonc Haas istálló 79 kört tett meg kedden, Esteban Gutierrez a hetedik helyre kormányozta az autót.

A tempót még nem találja a McLaren-Honda, de a megtett körök számában már nagyot javult a tavalyihoz képest. Fernando Alonso 119 alkalommal ment végig az aszfaltcsíkon, ez több, mint amennyit tavaly az egész teszt alatt mentek. A visszatérő Renault még keresi önmagát, Jolyon Palmer csak 42 kört tett meg, Vettelhez képest pedig bő három másodperc volt a hátránya – írja az Autosport.