Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (L) celebrates a goal during the Spanish league football match Real Madrid CF vs FC Barcelona at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on April 23, 2017. / AFP PHOTO / GERARD JULIEN

Messi 500. gólja győzelmet ért a Barcának az El Clásicón – videó

Mandják Géza

Frissítve: 2017. 04. 23. 22:502017. 04. 23. 20:35

Vasárnap este kis túlzással a fél világ az El Clásico lázában égett, a Santiago Bernabéu Stadionban vonultak ki a gyepre a Real Madrid és a Barcelona játékosai.

A hazai csapat 3 pontos előnnyel vezette a bajnokságot a forduló előtt, ráadásul a Blancók egy meccsel kevesebbet játszottak, mint a katalánok.

A két csapat legutóbbi madridi rangadóján 4-0-ra nyert a Barca, akkor még Rafael Benítez irányította a Királyi Gárdát.

Zinedine Zidane az első hazai El Clásicójára készülhet, eddig veretlen a gránátvörös-kékek ellen (1-1, 2-1).

Luis Enriquének ezzel szemben az utolsó derbije következik, már korábban bejelentette, hogy pihenőre vonul a szezon végén.

Különleges meccs vár ránk. Az a célunk, hogy a stílusunkat megőrizve kézben tartsuk a mérkőzést

-mondta a spanyol mester, francia kollégája pedig úgy nyilatkozott:

Attól még nem leszünk bajnokok, ha megverjük a Barcelonát, a vasárnapi mérkőzés után még hat bajnoki vár ránk. Fáradtak vagyunk, de motiváltak, hogy továbbra is olyan jól teljesítsünk, mint eddig.

1. félidő:

Bekezdett a hazai csapat a meccs elején, Cristiano Ronaldo próbálkozott lövéssel a 6. percben, Marc-André ter Stegen simán fogta a labdát.

A túloldalon Luís Suárez veszélyeztetett, de lapos próbálkozása jócskán elkerülte a jobb alsót.

Karim Benzema kapott jó kiugratást, de gyengén a német kapusba lőtt. A túloldalon Suárez próbálkozott ismét, ezúttal kapásból Paco Alcacer nagyszerű lekészítése után, de csak eltörni tudta a labdát.

Az első félidő derekán CR húzott befelé a bal oldalról, majd célba vette a bal alsót, Stegen kipaskolta a labdát.

A 28. percben Casemiro szerzett vezetést a Realnak. Marcelo beadása után Sergio Ramos találta el a kapufát, a kipattanót pedig a brazil védekező középpályás pofozta be közelről.

Lionel Messi egyenlített a 33. percben. Ivan Rakitic passza után szép cselekkel szívatta a madridi védőket, majd laposan a bal alsóba lőtt.

Luka Modric bombája állította nagy kihívás elé ter Stegent, bravúrral védett a német kapus.

Suárez centerezése után Jordi Alba lőhetett kapásból, de leperdült a lábáról a labda.

Az első félidő hajrájában Casemirónak reklamáltak újabb sárgát a katalánok, Messit taposta meg a 25 éves játékos.

2. félidő

Aktívabban kezdett a Barca a fordulás után, de a katalánok német kapusának kellett bravúrt bemutatnia. Marcelo cselei után Toni Kroos tekert kapásból, Stegen kiszedte a jobb alsóból a labdát.

Az 53. percben ismét a Barca-portás villogott, Benzema közeli fejesét rúgta ki óriási bravúrral. Rakitic csodapassza után Alcacer lőtt laposan, Navas mutatott be bravúrt ezúttal. Piqué fejese után is nyújtózkodnia kellett, egy szöglet után próbálkozott a spanyol védő.

Carvajal és Modric bontotta meg a Barca védelmének bal oldalát, előbbitől azonban elpattant a labda a tizenhatoson belül.

Marco Asensio beadása után Ronaldo ollózott, de nem találta el jól a labdát. A 67. percben is ők ketten veszélyeztettek, a fiatal spanyol labdája azonban CR mögé jött, így utóbbi fölé lőtt.

Andrés Iniesta csodapassza után Suárez lőtt kapásból, Navas földöntúli bravúrral védett. A 73. percben fordított a Barcelona, Ivan Rakitic sistergős bombája kötött ki a kapu jobb oldalában. Egy szép lövőcsel után ballal villant a 29 éves játékos.

Nem sokkal később Sergio Ramos kapott piros lapot, Messit rúgta fel a spanyol hátvéd.

A csereként beállt James Rodríguez küldte Stegen kezei közé a labdát, ígéretes kontrát zárt le így a kolumbiai játékos.

Egy perccel később Marcelo beadását már bevágta, kapásból lőtt a német kapus szemei közé.

James nagyon belejött, kétszer is próbálkozott, először a blokk, másodszor a portás szomorította.

A hajrában Asensio adott munkát Stegennek, de leért a jobb alsóra a hálóőr. Sergi Roberto indult meg a 92. percben, majd Jordi Alba készítette le a labdát Messinek, aki kapásból a jobb alsóba lőtt. Ez volt az argentin szupersztár 500. gólja tétmeccsen a gránátvörös-kék mezben.

Ezzel a győzelemmel ledolgozta 3 pontos hátrányát a Barcelona, de a Real egy meccsel kevesebbet játszott a bajnokságban.

La Liga, 33. forduló, végeredmény:

Real Madrid – Barcelona 2-3 (1-1)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion

Real Madrid: K. Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Nacho, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modric – Bale, Benzema, C. Ronaldo. Vezetőedző: Zinédine Zidane
Cserék: K. Casilla (k), James Rodríguez, Kovacic, Marco Asensio, Morata, Isco, Danilo

Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Messi, L. Suárez, Paco Alcácer. Vezetőedző: Luis Enrique
Cserék: Cillessen (k), D. Suárez, Arda Turan, Mascherano, Digne, André Gomes, Alená

Gólszerző: Casemiro 28., Rodriguez 86. illetve Messi 33., 90+2. Rakitic 73.

Hírfolyam 0 új
67'

Asensio találja meg CR-t

De a portugál mögé jött a labda, fölé lőtt. A túloldalon Suárez lövését szedte ki Navas.