Gulácsiék hibátlanok, ötöt gurított a Valencia

europa-liga-trofea (európa liga trófea, )

A labdarúgó Európa Liga csoportkörének harmadik fordulójában a Salzburg hazai pályán nyert a Standard Liége ellen.

Az A csoportban a spanyol Valencia a St. Gallen fogadta és semmit sem bízott a véletlenre: a vendéglátó már a 33. percben 4-0-ra vezetett, Cartabia duplával volt együttese vezére. A második 45 percben egy-egy találat született, a Valencia így 5-1-re nyert. A Kuban Krasznodar az utolsó pillanatokban mentett pontot a Swansea vendégeként.

A B jelű négyesben a PSV Eindhoven Zágrábba látogatott, ám a holland csapat produkciójáról mindent elmond, hogy 54 percet kellett várni az első kapura lövésükre… A zárt kapus találkozó végül unalomba fulladt, 0-0 lett a vége. A Ludogorec közben tovább menetel, a bolgár együttes az ukrán Odesszát is legyőzve a maximális kilenc pontot gyűjtötte be eddig.

A C csoportban az ujjsérüléséből felépülő Gulácsi Péter védte a Salzburg kapuját, az osztrák csapat pedig 2-1-ra nyert a Standard Liége ellen egy három kiállítást hozó összecsapáson, a magyar kapus a 88. percben, büntetőből kapta a gólt. A Red Bull mindhárom mérkőzését behúzta eddig. A dán Esbjerg északi rangadón győzött a svéd Elfsborg otthonában.

Gulácsi Péter kis híján kihúzta a meccs végéig
Fotó: Facebook

A D jellel ellátott kvartettben a Wigan és a Rubin Kazany ütközete rangadónak számított, ugyanis két, a csoport megnyerésére is esélyes fél csapott össze. Végül nem sikerült dűlőre vinni a dolgot, egy első félidei gólváltás után alakult ki az 1-1-es végeredmény. Az eddig pont nélkül álló Maribor tíz emberrel nyert a Waregem otthonában.

Az E csoportban, a Fiorentina a Panduriit látta vendégül, amely ikszelni tudott a Pacos de Ferreira ellen.  A román csapat ezúttal nem tudott bravúrt okozni, a hétvégén a Juventust legyőző firenzeiek egy hármassal küldték haza a Panduriit. A portugálok közben a harmadik meccsüket is elveszítették, ezúttal az ukrán Dnyipro ellen.

Az F jelű négyesben a Paulo Sousa irányította, Nikola Mitroviccsal a kezdőben felálló Maccabi Tel-Aviv Frankfurtba látogatott, ám az első félidőben gól és emberhátrányba került. A hazaiak emberelőnyben nem elég, hogy őrizték az előnyt, de még eggyel meg is tudták toldani azt a lefújásig, 2-0 lett a vége.

A játéknap korábbi mérkőzéseiről IDE kattintva olvashat!

Eredmények – Európa Liga, csoportkör, 3. forduló

A csoport:

Swansea City (angol)-Kubany (orosz) 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Michu (68.) illetve Cissé (90+3. – 11-esből)

Valencia (spanyol)-St. Gallen (svájci) 5-1 (4-0)
Gólszerzők: Paco Alcacer (12.), Cartabia (21., 30.), Costa (33.), Canales (71.) illetve Nater (74.)