Dabas, 2016. április 2.
A gyõri Eduarda Amorim (b) és a ferenvárosi Szekeres Klára (j) a nõi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntõ elsõ mérkõzésén játszott FTC Rail Cargo Hungária - Gyõri Audi ETO KC mérkõzésen, a dabasi OBO Arénában 2016. április 2-án.
MTI Fotó: Kovács Anikó

Ízekre szedte a Győr a Fradit a BL-ben

2016. 04. 02. 16:57

A Győri Audi ETO KC kiütéses győzelmet aratott a Ferencváros vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében: 31-18-ra nyerte a párharc első mérkőzését szombaton Dabason.

A női BL negyeddöntőjében két, az utóbbi időben nem éppen kirobbanó formában teljesítő magyar csapat került szembe egymással.

A Győr múlt szombaton az NB I-ben magabiztosan, 33-22-re verte ugyan legnagyobb hazai ellenfelét, szerdán azonban csak egy pontot szerzett Dunaújvárosban. Az ETO tavaly nem szerepelt a budapesti Final Fourban, előtte viszont kétszer is megnyerte a legrangosabb kupát.

A dabasi csata a szurkolók jóvoltából remek hangulatban kezdődött, s eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok. 2-2 után viszont 5-2-re meglépett a Győr, amely innentől fogva rendre két-három találattal vezetett – írja beszámolójában az MTI.

A gyõri Kovacsics Anikó (b) a nõi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntõ elsõ mérkõzésén játszott FTC Rail Cargo Hungária - Gyõri Audi ETO KC mérkõzésen, a dabasi OBO Arénában 2016. április 2-án.

A 18. percben első ízben hízott a különbség négy gólra, majd öt (6-11), a 25. percben pedig már nyolc gól volt a magas színvonalon, magabiztosan és keményen játszó vendégek előnye a bizonytalankodó, fokozatosan hitét vesztő Ferencvárossal szemben (8-16).

Az FTC a félidő hajrájára összekapta magát, feljött 12-16-ra, a “zárszó” azonban a Győré volt (12-17).

A második félidő első tíz percében csupán két Fradi-gól esett, miközben a Győr négyet lőtt (14-21), a 45. percben pedig meglett a “közte tíz” is (14-24), amit a vendégtábor hangos számolással nyugtázott.

A gyõri Linn Sulland (k), valamint a ferencvárosi Szucsánszki Zita (j) és Schatzl Nadine (b) a nõi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntõ elsõ mérkõzésén játszott FTC Rail Cargo Hungária - Gyõri Audi ETO KC mérkõzésen, a dabasi OBO Arénában 2016. április 2-án.

A Ferencváros számára már csak a különbség mérséklése maradt célnak, de a részfeladat teljesítése sem sikerült: a végig acélos akarattal küzdő Győr végül 13 góllal, 31-18-ra nyert, gyakorlatilag már az első meccsen eldöntve a továbbjutás kérdését.

A visszavágót egy hét múlva rendezik a győri Audi Arénában. A párviadal győztese jut be a május 7-8-i budapesti négyes döntőbe.

Eredmény – Női kézilabda BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 18-31 (12-17)
gólszerzők: Szucsánszki, Pena 4-4, Schatzl 3, Szöllősi-Zácsik, Lukács, Szekerczés 2-2, Hornyák 1, illetve Löke, Amorim 6-6, Groot 5, Knedlikova, Kovacsics 4-4, Sulland 3, Hársfalvi, Görbicz, Broch 1-1