Új fajt fedeztek fel az óceán sötét mélységében, ahová már a napfény sem jut le – írja a Science Alert. Az állatot Costa Rica partjainál találták meg, egy olyan helyen, amelyről egykor azt hitték, túl zord ahhoz, hogy bármi is megéljen ott.
A kutatók azóta viszont már 48 korábban ismeretlen fajt azonosítottak a területen, közülük a legújabb egy Pectinereis strickrotti nevű féreg. Amint egy új tanulmányból kiderül, a P. strickrotti példányait először nagyjából 1000 méteres mélységben pillantotta meg Bruce Strickrott búvárhajó pilóta, akiről a fajt elnevezték. A tudósok számos fényképet és videót készítettek az egyedekről, sőt néhányat még elkapniuk is sikerült.
A P. strickrotti egy soksertéjű (Polychaeta) gyűrűsféreg, amelynek hosszú testét két oldalt rengeteg csonkláb borítja.
Mivel a kutatóknak kizárólag hím példányokat sikerült megfigyelniük, úgy gondolják, hogy a nőstények a tengerfenékbe ásva élnek és a hímek is csak azért kezdenek el úszni felnőtt korukba, hogy partnert találjanak a szaporodáshoz.
A Greg Rouse tengerbiológus vezette kutatócsoport munkája ismét bebizonyította, mennyire kevéssé ismerjük a Föld vizeit. A mélyben tapasztalható hatalmas nyomás és sötétség ugyanis szinte ellehetetleníti ezen részek vizsgálatát, ami miatt a tudósok szerint csupán az óceánok területének 5, élővilágának pedig mindössze 10 százalékát ismerjük.