Országszerte legalább 1500 hálózati pontot húz fel a kormány a Digitális Jólét Program (DJP) keretein belül. Mindezt a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) 5 milliárd forintból valósítja meg: 85 százalékban európai uniós, 15 százalékban hazai forrásból.
A hálózati pontok olyan internet-hozzáféréssel és gépekkel rendelkező közösségi terek lennének, ahol szakemberek segítségével ösztönöznék az infokommunikációs eszközök, azaz okos kütyük használatát, fejlesztve az állampolgárok digitális alapkészségeit.
Magukat a kompetenciafejlesztő programokat már október 2-án elkezdték
- 1173 településen,
- 1415 ponton,
- 2116 mentorral.
A következő egy évben pedig 1500 pontot fognak “felújítani”, hogy az infrastruktúra szempontjából is megfeleljen a 21. század követelményeinek.
Solymár Károly Balázs, az NFM infokommunikációért felelős helyettes államtitkára kiemelte: a megfelelő sávszélesség elérésének biztosítása mellett különböző informatikai eszközöket
- laptopokat,
- szoftvereket,
- tableteket,
- projektorokat,
- okostelefonokat,
- nyomtatókat,
- wi-fi hozzáférést építenek ki.
Deutsch Tamás, a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos szerint a cél, hogy a digitális átalakulásnak minden magyar ember a nyertese lehessen. Ehhez pedig elengedhetetlen, hogy az állampolgárok és a munkavállalók egyaránt megfelelő digitális kompetenciákkal rendelkezzenek.
Célunk, hogy hazánk 2018-ra elérje, 2020-ra pedig meghaladja az Európai Unió átlagát a digitális írástudást és a digitális eszközök használatát illetően.