Először azt gondoljuk, hogy lehetetlen törölni magunkat az internetről, aztán ha beláttuk, hogy mégis lehet, nem gondolunk bele abba, hogy mennyi macerával jár. Telefonálgatni, levelezni kell a szolgáltatókkal, hiszen az általános profiltörlések már rég nem elégségesek. Aztán már telefonálgatni és e-mailezni sem lehet, de kezdhetünk szorgosan bélyegeket nyaldosni és telefaxolni. Azt azonban ne feledje senki, hogy internet nélkül élni gyötrelem.
Lépésről lépésre
Az első lépés, hogy töröld a közösségi profiljaidat, így a Facebook és Twitter, Google+ és Linkedin profilodtól szabadulhatsz meg. A másodikban át kell gondolnod, hogy nem felejtettél-e el egy régi regisztrációt, például a Myspace-en vagy az Askon. A legegyszerűbb ha rákeresel a használt nickneveidre, lehetőleg több különböző keresőmotorral. Harmadik lépésként keresd meg azokat a regisztrációkat, amiket valami miatt nem lehet törölni és írd át az adataidat hamisakra, így az internet biztosan nem tudja nyomonkövetni az életed. A negyedik lépés, hogy iratkozz le a levelezőlistákról és hírlevelekről. Az ötödik, hogy töröld magad a keresőkből.
A hatodik, hogy lépj kapcsolatba a webszolgáltatók ügyfélkezelőivel és kérd meg őket, hogy töröljenek a rendszerükből. Lehet, hogy vitatkozni fognak és arra hivatkoznak, hogy ezek nyilvános adatok, légy udvarias, de türelmes és kitartó. A hetedik lépés, hogy meggátolod az adataiddal való kereskedelemet azzal, hogy felveszed a kapcsolatot egy olyan céggel, mint a DeleteMe és igénybe veszed a szolgáltatásukat. A nyolcadikban a telefontársaságot kell zaklatnod, hogy töröljenek az online telefonkönyvükből, ha fent vagy. És végül törölnöd kell a mailedet – vigyázz, ezt csak akkor tedd meg, ha már minden mással készen vagy, hiszen a többi törléshez vagy jelszóvisszaállításhoz kell a postafiókod -, és használhatsz olyat, ami teljes anonimitásban működik.
A részleteket az alábbi infografikában találod.