Az egykori külügyminiszter szerint erős üzenet volt Kijevbe menni, de a távolmaradás is az. A volt NATO-nagykövet, Simonyi András sem érti a magyar külpolitika irányvonalát.
Az orbáni évértékelőre érkező államtitkárokat, képviselőt, Bayer Zsoltot és Nagy Ferót is megkérdeztük arról, hogyan is kellene elképzelni az orosz inváziót lezáró békét.
Hamarosan békefenntartókról is hallunk majd – mondta Orbán a orosz-ukrán háború kapcsán azután, hogy felsorolta, hogy bár a háború elején még szó sem lehetett fegyverszállításról ma már tankok szállításáról van szó.
Elhomályosodik, hogy a stratégiai cél közös: Oroszország ne jelentsen fenyegetést Európára, és legyen köztünk egy kellően széles és mély, szuverén Ukrajna.
Holnap vasárnap, ki lehet heverni egy Atatürk vagy Fidel Castro hosszúságú előadást is – mondja a miniszterelnök, de inkább életkedvet adó rövid beszédet ígér.
Továbbra is üzletelünk Oroszországgal, a háború két szláv testvérnépé, de más országok is belesodorhatják magukat, és az év végére leszorítja a kormány az inflációt – ezek voltak a kormányfői beszéd fő elemei.