Tűzijáték okozta azt az erdőtüzet, amelynek során hatan meghaltak, hárman megsérültek a kelet-kínai Csöcsiang (Zhejiang) tartományban - közölték helyi illetékesek vasárnap.
Moszkvában vasárnap délelőtt átkutatták a főváros mind a kilenc pályaudvarát, mivel reggel egy ismeretlen telefonon közölte a rendőrséggel, hogy három pályaudvaron robbanószerkezetet helyeztek el. A hatóságok három pályaudvart kiürítettek.
Az egyiptomi gazdaság át fogja vészelni a zavargások okozta válságot, a bankszektornak pedig nincsenek likviditási problémái - jelentette ki a központi bank elnöke azt megelőzően, hogy egy hét szünet után vasárnap ismét kinyitottak a bankok.
Nem szűnnek a tüntetések a kairói Tahrír téren Hoszni Mubarak egyiptomi elnök távozásának követelésére a megmozdulások tizenharmadik, vasárnapi napján sem, miközben az államfő - a nemzetközi nyomásgyakorlások ellenére is - tartja magát ahhoz, hogy kitölti mostani mandátumát.
Az egyik legfőbb egyiptomi ellenzéki mozgalom, a Muzulmán Testvériség bejelentette, hogy kész tárgyalni a hatalom képviselőivel arról: "meddig hajlandók elmenni a nép követeléseinek elfogadásában".
A szombat este Hurgadából hazaérkező turisták elmondásuk szerint nem sokat érzékeltek az Egyiptomban napok óta tartó zavargásokból, de több ottani programjukat az utazásszervezők lemondták.
A rendőrkapitányság épületére támadtak szombaton tüntetők egy tunéziai városban, aminek hatására a rendőrök először figyelmeztető lövéseket adtak le, majd miután ez hatástalan volt, tüzet nyitott a tüntetőkre. Lelőttek közülük négyet, további 17-et pedig megsebesítettek - jelentette az ország hivatalos hírügynöksége.
Az egyszerűsített honosítási eljárásnak köszönhetően a moldvai csángó magyarok is magyar állampolgárokká válhatnak - írta Schmitt Pál köztársasági elnök a XV.csángóbálra írt köszöntőjében, amelyet a szombati bálon ismertettek.
Öt román bányász rekedt a mélyben a Zsil-völgyi Urikány város lignitbányájában, miután szombaton robbanás történt az egyik tárnában, ahol a munkások villamos szerelési munkákon dolgoztak.
Lemondott az egyiptomi kormánypárt, az uralkodó Nemzeti Demokrata Párt csaknem teljes vezetősége, köztük Hoszni Mubarak államfő, a párt elnöke és kisebbik fia, Gamal - jelentette szombaton az egyiptomi állami televízió és az al-Arabíja hírtévé. Mubarak lemondásának hírét később visszavonták.
Szerb nacionalisták tízezrei tüntettek Belgrád központjában szombaton a Nyugat-barát kormány ellen: az évek óta legnagyobb kormányellenes megmozdulás célja az ellenzék erejének megmutatása a jövőre esedékes választások előtt.
A nyugalmas egyiptomi tüntetést péntek éjjel lövöldözés zavarta meg, szombaton felrobbantottak egy Izraelbe vezető földgázvezetéket a Sínai-félszigeten, és sérüléseibe belehalt egy újságíró. A történtek hatására Mubarak tárgyalásokba kezdett, de egyelőre marad, Barack Obama és Angela Merkel békés átmenetet javasolt az országnak. Az Fn.hu a helyszínről tudósít.
Omar Szuleimán egyiptomi alelnök környezete azt fontolgatja, hogy az egyre nagyobb tehertételt jelentő Hoszni Mubarak elnököt gyógykezelésre Németországba küldik, lehetővé téve számára a méltó távozást a hatalomból - jelentette a The New York Times.
Thaiföld és Kambodzsa tűzszüneti megállapodást kötött, miután az elmúlt két napban a határ mentén kiújult összecsapásokban legalább három katona veszítette életét.
Bár a Facebookon egy több ezer tagú csoport tett közzé felhívást, miszerint "Szíriai tavasz 2011" jelszóval vonuljanak utcára az elégedetlenkedők, helyszíni beszámolók szerint Damaszkuszban pénteken a heti ima után teljes volt a nyugalom.
Pénteken a beharangozott milliós tüntetés ellenére nyugalom volt Kairóban. A Tahrir téren rendszerváltó hangulat uralkodott, ami időnként zavart csak meg egy-egy lövés, amit a katonák adtak le figyelmeztetésként, hogy a tömeg ne szedje darabokra a lefülelt provokátorokat. A hangulat pozitív, a tér környéki utcákat tegnap előtt éjjel uraló huligánoknak nyoma sincs.
Ahmed Safík egyiptomi kormányfő kizártnak tartja, hogy Hoszni Mubarak elnök átadja a hatalmát az alelnöknek - derül ki egy pénteki interjújából, amelyet a dubaji székhelyű al-Arabíja televíziónak adott.