bánszegi rebeka

Bánszegi Rebeka, Bita Dániel és Jankovics Márton a Háromharmadban a közmédia átalakítását célzó törvénycsomag és a foszlásnak indult fideszes médiabirodalom kapcsán főként médiapolitikai kérdésekről beszélgetett. De emellett szóba került Magyar Péter első EU csúcsa, valamint Orbán Viktor szintén brüsszeli fellépése a bukása után.
A NER fontos eleme volt a szómágia, a napirend alakítása, a szimbólumok szintjén is. De miért fontos, hogy ki uralja a nyelvet, amin a politikáról beszélünk és gondolkozunk? Erre keresi a választ a mai Háromharmadban Bánszegi Rebeka, Kerner Zsolt és Pető Péter a szuverenitás- és gyermekvédelem átkeretezésén, orbáni bábukon, migrációs paktumon és a NENYI-háború sáncain keresztül.
Az Eurostat szegénységet, a Medián jelentős Tisza-előnyt mér Magyarországon; Jámbor András nem indul parlamenti mandátumért; lesz Pride, noha a rendőrség azt mondja, hogy betiltotta; nem lesz nagytakarítás, legalábbis törvény nem fogadódik el rá. Ezen témákról beszélgetett Bánszegi Rebeka, Nagy Gergely Miklós, valamint Nagy József.
Olvasói sztorik