Az arab-félszigeti homoki macska igen félénk és jól rejtőzködő állat, ráadásul többnyire csak éjszaka merészkedik elő. Az emberi jelenlét miatt a faj létszáma is jelentősen csökkent, de még nem tűnt el teljesen.
A természetes élőhelyek sajnos hazánkban is fokozatosan pusztulnak el és velük pusztul az ott lakó állatvilág is. Az Alternatív Közgazdasági Gimnázium diákjai kisfilmünkkel erre akarják felhívni a figyelmet.
Az állatokról koppintott robotok virágokat porozhatnak, vagy éppen a víz alól küldenek szennyezettségi értékeket, de olyan is akad, aminek funkciója sincs, csak úgy elkészült.