Ismét nyertek a románok, pénteken még nem juthat fel a magyar hokiválogatott

Szigetváry Zsolt / MTI
Bálizs Bence és Péter Balázs
A román jégkorong-válogatott az 56. percben ütött emberhátrányos góllal 3-2-re verte pénteken a dél-koreai csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik, utolsó előtti fordulójában, ezzel az is eldőlt, hogy este a magyarok az olaszok elleni győzelem esetén sem harcolhatják ki a feljutást.

A 17 erdélyi magyarral felálló románok két vereség után szerdán jobbnak bizonyultak a magyaroknál. A péntek kora délutáni összecsapáson Roberto Gliga a 15. percben szerzett vezetést, míg a második harmad hajrájában a magyarok ellen győztes gólt ütő Sándor Székely Ottó is betalált.

A záró felvonás gyors dél-koreai góllal indult, majd An Dzsin Huj emberelőnyös távoli lövésével az 54. percben 2-2 lett. Ráadásul újabb ázsiai fór következett, ám Péter Balázs emberhátrányban szép gólt lőtt.

A csíkszeredai csatár a magyarok ellen is betalált két napja. A hajrában hiába támadott Dél-Korea, nem szerzett pontot, így közel került a kieséshez.

Ezzel biztossá vált, hogy a házigazda olaszok elleni esti mérkőzésen nem dőlhetett el a magyar feljutás – a csatát végül Magyarország nyerte hosszabbításban 3-2-re.

Jégkorong, divízió I/A-vb, 4. forduló

Magyarország–Olaszország 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 1-0) – hosszabbítás után
gól: Sofron (31.), Mihály (43.), Varga (64.), illetve Pietroniro (39.), Frank (44.)

Szlovénia – Japán 3-1 (2-0, 0-1, 1-0)
Románia – Dél-Korea 3-2 (1-0, 1-0, 1-2)