Ötgólos hátrányról is felállt, nem lehetett megtörni az Eb-címvédőt

Bo Amstrup/Ritzau Scanpix via AFP

A címvédő francia válogatott 28-28-as döntetlent játszott az olimpiai bajnok orosz csapattal a dániai női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének pénteki játéknapján.

Spanyol és német élcsapatban játszó kézisek is kimaradtak a magyar vb-keretből
Bartók Donátra és Faluvégi Rudolfra a 35-ös keretben sem számít a szakvezetés.

Az első félidőben egyszer sem vezettek a franciák, sőt a 19. (8-13) és a 24. percben is ötgólos hátrányban (11-16) voltak. Innen sikerült felzárkózniuk, de előnybe csak a 46. percben, 24-23-nál kerültek először.

A rendkívül szoros hajrában egyik csapat sem tudta a maga javára eldönteni a rangadót, amely így döntetlennel zárult.

Az orosz és a francia válogatott ezzel megőrizte veretlenségét a tornán, ám százszázalékos mutatóját elveszítette. A Győri Audi ETO KC francia játékosai közül Estelle Nze Minko öt góllal, míg Amandine Leynaud nyolc, Laura Glauser pedig két védéssel zárt.

Az esti mérkőzésen a házigazda Dánia 24-22-re legyőzte Svédországot. A második félidőben végig szoros volt az állás, de a svédek csak egyszer vezettek, a 33. percben. Mivel a hajrában is többet hibáztak ellenfelüknél, nem sikerült nyerniük, így elveszítették esélyüket az elődöntőbe jutásra, ami a dánoknak még összejöhet. A svédek öt büntetőt hibáztak a mérkőzésen.

A Győri Audi ETO KC dán játékosa, Anne Mette Hansen öt gólt dobott.