Sport lineup

Habib Nurmagomedov visszatért és fojtással nyert

Habib Nurmagomedov megvívta első mérkőzését eltiltása óta és a harmadik menetben, fojtással legyőzte Dustin Poiriert. A dagesztáni ketrecharcos mérlege így 28-0, ami egészen elképesztő.

A könnyűsúly bajnoka (Nurmagomedov) és interim bajnoka (Poirier) találkozott egymással Abu Dhabiban, a UFC 242-őn, Nurmagomedov 2018 októbere óta nem lépett ketrecbe, akkor tiltották el a Conor McGregor elleni győzelme utáni balhé miatt. A kihagyás nem nagyon látszott rajta, talpon ugyan okozott neki kellemetlenségeket amerikai ellenfele, de az orosz minden egyes menetben le tudta vinni riválisát: bemutatott egy ütést, majd utána úgy támadott testre, ahogy talán csak ő tud.

Poirier az első két menetben még úgy, ahogy tudta kezelni azt, hogy a ketrec tövében kellett küzdenie a meccsben és az életben maradásért, de a harmadik felvonásban olyan helyzetbe került, ami után már csak lekopogni tudta a mérkőzést.

Nurmagomedov így 28-0-ra áll MMA-s karrierje során. Mostani győzelméért a hírek szerint 6 millió dollárt kap majd.

Nyitókép: Valery Sharifulin\TASS via Getty Images