Sport

Pécsi kosárlabda: öt nap az élet?

A Fegyverneky Zsófiát és Nagy-Bujdosó Nórát képviselő menedzseriroda öt nap haladékot adott a Pécs 2010-nek az adósságrendezésre.

Ha van emblematikus játékosa a Pécs 2010 női kosárlabda-csapatának, akkor Fegyverneky Zsófia és Nagy-Bujdosó Nóra feltétlenül az.

Apró gond, hogy nyár óta már egyikük sem a 11-szeres bajnok és Magyar Kupa-győztes klub alkalmazottja, előbbi a Sopront, utóbbi a Győrt – a két legnagyobb riválist – erősíti. Nyílt titok, hogy nem saját jószántából – csak éppen nem szívesen kosárlabdázik ott az ember, ahol nem fizetik, legalábbis nem időben.

Kettejüknek összesen mintegy nyolcmillió forinttal tartozik a Pécs, s miután az utolsó határidő – október 30. – is lejárt, s az adós nem fizetett, a két játékos az MKOSZ versenybizottságához fordult. A testület csütörtökön a két kosaras érvelését fogadta el, következésképpen a Pécsnek fizetnie kell, mert ha nem, minden további bajnoki mérkőzés után egy-egy büntetőpontot levonnak a csapattól.

Nem meccsenként, játékosonként. Egyet Fegyvernekyért, egyet Nagy-Bujdosóért.

Fellebbezni természetesen lehet – árulta el Bodnár Péter, a szövetség ügyvezető igazgatója -, csakhogy annak is díja van, 400 000 forint.

Szintén játékosonként, együttvéve tehát 800 000.

Adódik a kérdés, hogy akkor most a vasárnapi, Győr elleni rangadó után már elkezdik vonni a pontokat?

Információnk szerint a legjobban éppen Fegyverneky és Bujdosó szenvedi meg a méltatlan hercehurcát, ők aztán végképp nem akarták kellemetlen helyzetbe hozni azt a klubot, amellyel annyi sikert arattak, de – nem volt más választásuk.

Nemrég arról számoltunk be, hogy a pécsi drukkerek gyűjtenek majd pént a csapatnak a Győr elleni mérkőzésen.

Dr. Halmos Péter, a Pécs 2010 tulajdonosi körében 0,76 százalékkal szereplő PVSK Női Kosárlabda Utánpótlásért Alapítvány elnöke úgy véli, sokkal jobban jártak volna a többségi tulajdonos Női Kosárlabda Kft.-t alkotó magánszemélyek, ha másfél évvel ezelőtt, amikor kipattant a botrány, és napvilágra került a klub több mint százmilliós adóssága, csődvédelmet kérnek.

„Akkor feketén-fehéren kiderült volna, hogy ki mennyit követel, kinek mennyivel tartoznak, ugyanis ilyen esetben a hitelezőknek hivatalosan be kell nyújtaniuk követelésüket” -mondja a jogász.

Így viszont mindenki csak találgat – mármint a kívülállók -, hiszen két kategória létezik: azok a játékosok, akiknek ugyan tartozik a klub, de akik még nem jelentették fel a klubot (ezek közé tartozik a Valenciában légióskodó Vajda Anna, illetve korábbi amerikai játékosok, mint például Nicole Ohlde vagy Kelly Mazzante), vagy olyanok, akik már be is nyújtották a számlát (Fegyverneky, Nagy-Bujdosó, a brazil Graziane Jesús de Coelho, bár utóbbinak állítólag már fizettek valamennyit), de még várnak annak kiegyenlítésére.

Eközben a Női Kosárlabda Kft. felügyelőbizottsága is vizsgálatot folytat – már amennyire erre módja és lehetősége van.
„A pécsi Városháza ellenőrzési osztálya már lefolytatott egy vizsgálatot a nyáron, amelynek végén ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a rendőrségen a kft. gazdálkodásában talált súlyos hiányosságok miatt. Ezt követően mi is jónak láttuk vizsgálatot indítani” – magyarázza Teszler Sándor, a felügyelőbizottság titkára.

Mint kiderült, Rózsa Gábornak, a kft. akkor ügyvezetőjének taggyűlést kellett volna összehívnia, ez azonban nem történt meg – ezt most az időközben hivatalba lépett új ügyvezetőtől, Albert Tamástól várják. Ha ez nem történik meg, akkor a felügyelőbizottság – jogkörével élve – hívja össze a taggyűlést.

„Arra nem vagyok felhatalmazva, hogy elmondjam, mekkora a kft. tartozása, de a sajtóban megjelent adatok többé-kevésbé helytállóak” – mondja Teszler.

A teljes adósságállományt 150-200 millió forint közötti összegre taksálják.

Teszler egyébként két felügyelőbizottsági társával együtt jelen volt, amikor a régi ügyvezető – Rózsa Gábor – és az új – Albert Tamás – az átadás-átvételt intézte, s akkor kíváncsi lett volna, milyen szerződések garantálják a 2011-2012-es idényre tervezett kiadások fedezését. Rózsa ugyan be tudta mutatni a játékosok kontraktusát – más szóval nagyjából prognosztizálható, mennyi pénzre lenne szükség jövő júniusig –, a bevételeket garantáló szerződést azonban egyet sem tudott felmutatni…

Itt tartunk most, miközben folyik a végső visszaszámlálás.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik