Az 1980-as ötkarikás játékokra épült moszkvai Olimpijszkij csarnokban egy helyen rendezik meg mind az öt számot a világbajnokság során. Az orosz fővárosban – amely az eredetileg rendező Kairó helyére ugrott be – nemenként három olimpiai indulási jogot osztanak.
Amint Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány fogalmazott, a célkitűzés ezúttal is több érem, közte legalább egy arany begyűjtése, de talán még ennél is fontosabb a kvótaszerzés. Az összeállítás ugyanaz, mint a júliusi angliai Eb-n – ahol három arany és egy ezüst volt a termés – , azaz a férfiaknál Marosi Ádám, Demeter Bence, Kasza Róbert és Tibolya Péter, a nőknél Gyenesei Leila, Kovács Sarolta, Tóth Adrienn és Cseh Krisztina indul.
A magyarok közül Kaszának, Kovácsnak és Tóthnak már van olimpiai részvételi joga. Egy országból mindkét nemnél ketten indulhatnak jövőre Londonban, de a kvóta névre szól – ezért fontos, hogy a férfiaknál és a nőknél is minél többen szerezzenek ötkarikás részvételi jogot.
A vb-n alapesetben az érmesek jutnak olimpiai indulási lehetőséghez, de ha ezeken a helyeken már kvótát szerzett versenyzők végeznek, akkor az utánuk következők léphetnek előre. Így matematikailag még akár a 14-15. helyezett is kvótához juthat. A kvótát a vb-n elsősorban Marositól és Gyeneseitől várja a kapitány.
A program csütörtökön a női selejtezővel kezdődik, pénteken a férfiakéval folytatódik, szombaton lesz a női, vasárnap a férfi döntő. Hétfőn a vegyesváltó, kedden a női váltó küzdelmeit rendezik, szerdán a férfiak váltóversenyével zárul a vb.
Az elmúlt esztendőben a csapatversenyben a Marosi-Kasza-Németh összeállítású csapat bronzérmes lett Litvánia és Csehország előtt. Egyéniben Marosi a 13., Kasza a 15., Németh a 22. lett, Tibolya nem jutott be a fináléba. A váltóban a 10. lettek a magyarok.
A nők egyéni versenyében Gyenesei Leila a 7., Kovács Sarolta a 10., Pataki Viktória a 18., Tóth Adrienn a 27. lett, míg a csapatversenyben a mieink éppen lecsúsztak a dobogóról a 4. helyükkel. A váltóban a 9. lett a magyar csapat Csengtuban.