Magyar futball ajánlására pillanatra sem vetemednék, de valahogy a Kecskemét és a kazah Aktobe Európa Liga-meccse érdekesnek ígérkezik. De ne gondoljunk a játékra, csak erre a tagmondatra – “a Kecskemét és a kazah Aktobe EL-meccse” – és megértjük, hogy különleges időket élünk, ahol Európa fogalma épp oly képlékeny, mint a fogadási csaláson kívül másra nem jó magyar foci erkölcsisége. Digi Sport, 20:05, a pettyes megkezdi 90 percig tartó útját lábról lábra.
Ha az emberiség élelmiszertartalékai elfogynak, mehetünk a Marsra piacolni, legalábbis ez az alaphelyzet A vörös bolygó című filmben. Hogy pontosan hogyan kell elképzelni a marsi éléskamrát (és kik lesznek ott az őstermelők?), a film megadja a választ, mégpedig Carrie-Ann Moss, Val Kilmer és Tom Sizemore szájából. Öko-bio-sci-fi 21:00-tól a Filmmúzeumon.
A tévé aszályának ezennel vége, a TV2 ugyanis beizzítja A szépségkirálynő című show-t, amelyben a kis candidálók, candide-ok, kandidátusok és candidások bebizonyítják, hogy a hús- és hentesáruboltban igenis számít, hogy milyen szalag kerül a csomagolópapírra. Vicces, hogy a Miss Hungary cím mellé kiosztják a Miss Universe Hungary, illetve a Miss Earth Hungary elismeréseket is, melyek közül utóbbi még csak-csak érthelmezhető valamiféle túlburjánzott irredentizmussal, Föld-tulajdoni moratóriummal, de a “Magyar Univerzum kisasszony” lényegében a provincializmus díjba kristályosodott verziója. 21:20, TV2,
Kevesebb embert érdekel, de több szenvedély van benne, mint a világ összes szépségversenyének összes résztvevőjében. Mispál Attila és Rideg Zsófia készített Christian Paccaud tangóharmonikásról dokumentumfilmet Hív a Hold címmel, melyben egy kivételes embert, zenészt ismerhetünk meg. Egy igazi lázadó dalnokot, aki a zenéjével folyamatosan provokál, gondolatot ébreszt – akinek a zenéje, lénye életforma. 22:55, Duna TV.
Egy jobbféle Magyarországon ma már lenne Petri Györgyről elnevezett díj, ösztöndíj, kiadó, utca, tér, miegymás – elvégre ennyire szabad és komoly emberek, mi több, költők nem teremnek csak úgy. Persze az is igaz, az igazán nagy formátumú emberek csak később (vagy soha) nem nyerik el az érdemeiknek megfelelő pozíciót a kulturális (és köztudati) hierarchiában. Addig is hallgassuk meg Petri György versét Vallai Péter előadásában, az A. M.-nak az 1974-es Körülírt zuhanás kötetben jelent meg, és a maga ironikusan szabad módján beszél különös jelentőséggel a kor jelentéktelenéségéről – maga a tökély. 0:35, Duna TV.