A London Bridge-en és egy közeli piacon elkövetett merényletekben hat ember halt meg a három támadón kívül, és több mint harminc sebesültet szállítottak kórházba a brit fővárosban.
Az amerikai elnök azóta két üzenet tett közzé a Twitteren, az egyikben azt írta, Amerika segíteni fog Londonnak és Angliának, „veletek vagyunk, Isten áldjon.”
Whatever the United States can do to help out in London and the U. K., we will be there – WE ARE WITH YOU. GOD BLESS!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 2017. június 3.
Trump később személyesen is kifejezte részvétét Theresa Maynek, és felajánlotta Washington teljes körű támogatását az ügy kivizsgálásában és az elkövetők törvény elé elé állításában, áll a Fehér Ház közleményében.
Egy másik Twitter-bejegyzésében Trump aztán némi politikai tőkét is megpróbált kovácsolni az eseményekből.
„Okosnak, ébernek és keménynek kell lennünk, a bíróságoknak vissza kell adniuk a a jogainkat. Szükségünk van a beutazási tilalomra, amely záloga az biztonságunknak.”
We need to be smart, vigilant and tough. We need the courts to give us back our rights. We need the Travel Ban as an extra level of safety!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 2017. június 3.
A muszlimok beutazásának betiltása – amely Trump szerint megvédené az amerikaiakat a terrortámadásoktól – az elnök egyik legnépszerűbb, ugyanakkor legtöbbet vitatott választási ígérete volt, az erre vonatkozó rendeleteket azonban sorra megtámadták a bíróságokon, és felfüggesztették a végrehajtását.
Az amerikai Belbiztonsági Minisztériuma a londoni merénylet után kijelentette, jelenleg nincs olyan információ, amely konkrét terrorfenyegetettségre utalna az Egyesült Államokban.