Kétmillió líbiai dínárt (mintegy 1,7 millió dollárt) ajánlott föl egy benghazi üzletember annak, aki élve vagy halva elõkeríti Moammer Kadhafit – közölte az Átmeneti Nemzeti Tanács vezetõje. Musztafa Abdul Dzsalil azt is bejelentette, hogy amnesztiát kap a líbiai vezetõ környezetébõl az, aki segít õt kézre keríteni.
Moammer Kadhafi reggel az al-Urubah nevû tripoli rádióban üzent a világnak. A hangfelvételen arról beszélt, hogy visszavonulása a Bab al-Azizia nevû bunkerébõl csupán taktikai lépés volt. A líbiai vezetõ azt azt ígérte, hogy a hozzá hû erõk “a gyõzelemig vagy a halálig, de ellenállnak az agressziónak”. Az al-Rai televízió hamarosan közzéteszi teljes terjedelmében Kadhafi nyilatkozatát.
A lázadók tegnap kora este foglalták el a Kadhafi tripoli fõhadiszállását. A Báb el-Azizíja épületegyüttest védõ katonák egy órán át tartották a létesítményt, majd feladták az ellenállást. Néhány órával késõbb a lázadók közölték, hogy sem a líbiai vezetõ, sem fiai nem voltak a fõhadiszálláson.
Az al-Dzsazíra arab hírtelevízió arról számolt be, hogy a felkelõk egy Kadhafi-szobor letört fejét rugdosták a földön az ostrom után.
A BBC tudósítója szerint a líbiai fõváros néhány kerületében továbbra is harcok vannak a kormánycsapatok és a felkelõk között, ennek ellenére az emberek már a gyõzelmet ünneplik.
Tripoli egyes részei továbbra is az ezredes kormányának fennhatósága alatt vannak. A Rixos hotelt is kormánykatonák ellenõrzik, és nem engednek ki onnan negyven külföldi újságírót.
A felkelõk politikai szerve, az Átmeneti Nemzeti Tanács közölte, hogy a Tripoliért vívott harcok három napja alatt több mint 400 ember vesztette életét, több mint kétezren pedig megsebesültek.
A líbiai felkelõk kormánya tiszteletben tartja a Moamer Kadhafi idejében kötött valamennyi olaj- és gázszerzõdést, köztük azokat is, amelyek kínai cégekkel jöttek létre – jelentette be Ahmed Dzsehani, a kormány helyreállítási munkákkal megbízott képviselõje.