Megkapják fizetésüket a Surjány-Hús Kft. dolgozói, a cégvezetés bízik abban, hogy már csütörtökön lesz csődbiztos – közölte a fizetésképtelenné vált, a legnagyobb magyarországi húsipari cégekhez sorolt törökszentmiklósi vállalkozás ügyvezetője csütörtökön az MTI-vel.
A cég egy hete menekült öncsődbe, mert fizetésképtelenné vált. Több száz dolgozójuk eddig hiába várta áprilisi fizetését.
Tóth Tibor elmondta: a kft. eddig is rendelkezett a bérekre szánt összeggel, a vezetés eddig nem fért hozzá a pénzhez, de az egyeztetések során sikerült elérni, hogy a dolgozók megkapják a bérüket.
Emberi módon szeretnék rendezni
Szólt arról, hogy megpróbálják emberi módon rendezi a kialakult helyzetet, csütörtökön igyekszik megnyugtatni a cég megmaradt százharminc dolgozóját és tájékoztatja őket arról, hogy megkapják elmaradt bérüket. Kérdésre elmondta: húsz-harminc ember mondott fel a fizetésképtelenné vált cégnél.
Tóth Tibor azt nyilatkozta, hogy folyamatosak a tárgyalások a cég rehabilitációjáról, továbbműködéséről, a cég élére új ügyvezető kerül. A dolgozók sorsáról a tárgyalások végén tud nyilatkozni – tette hozzá.
Korábban az ügyvezető a társaság csődjét a Figyelőnek azzal magyarázta, hogy a Surjány-Hús nem tudja felvenni a versenyt a feketegazdasággal, az adót nem fizető piaci szereplőkkel, kiszolgáltatott a multiknak és nem tud versenyezni a szlovák, cseh, lengyel “csodaárú” termékekkel. Vagyis törvényszerű, hogy el kell bukjon – fogalmazott.
A Surjány-Hús Kft.
1992 óta foglalkozik sertésvágással, húsfeldolgozással, húskészítménygyártással, húsáru kis- és nagykereskedelmével, Jász-Nagykun-Szolnok megye legjelentősebb húsipari cége, a térség egyik meghatározó munkáltatója – olvasható a cég honlapján. Három évvel ezelőtt adták át a nettó 1,3 milliárd forintból elkészült új utóérlelő és szárazáruüzemét.
A nyilvános cégadatok szerint a társaság 2013-ban az előző évi, több mint 14,5 milliárd forint után 11,14 milliárd forint árbevételt ért el, ebből mintegy 306 milió származott exportból. Az adózott eredménye 2012-ről 2013-ra 241 millióról 190 millió forintra csökkent. Kötelezettségeinek értéke 2013 végén meghaladták az 5,2 milliárd forintot, saját tőkéje 2,8 milliárd forintot tett ki.