Van persze más megoldás is: az amerikai Meade Instruments új kézi csillagvizsgálója, a képernyővel felszerelt mySKy, amely pontos magyarázatokkal mutatja meg, hogy éppen mi, és merre található az égen.
A ketyerét elég az ismeretlen objektum felé irányítani, és az LCD-re közvetített képen másodperceken belül megjelenik a látható testek mibenlétére vonatkozó szöveges magyarázat, sőt hanganyag, illetve videó is. A készülék ugyanis a beépített GPS helyzetmeghatározó egységnek, az égtájérzékelő mágneses szenzornak, valamint sebességérzékelőknek köszönhetően pontosan tudja, hogy éppen hová „néz”, és a beprogramozott csillagtérképek alapján azonnal előhívja memóriájából a felhasználó számára szükséges információkat. Mivel képstabilizátorral is rendelkezik, LCD-je jó minőségű állóképet ad, az égitestek nem mozdulnak be. Harmincezer objektumot ismer fel, ami nagyjából le is fedi a szabad szemmel látható testeket. Mi több, arra is képes, hogy egy keresett égitesthez vezesse a felhasználót: ezt elég kiválasztani az adatbázisból, a képernyő pedig nyilakkal irányít az égbolt megfelelő pontjára. Lehetőség van „idegenvezetéses” túrák igénybevételére is: ilyenkor a kütyü a dátum és az idő, valamint a földrajzi koordináták alapján az éppen látható legjellegzetesebb planétákról és csillagokról tart előadást.
Mivel az égbolt napról napra változik, a különböző évszakokra más-más térképeket érdemes használni. A Meade SD kártyán mellékeli a különböző évszakok égboltjainak csillagatlaszát, amelyek természetesen az internetről is letölthetők. A mySky 400 dollárba kerül.