A neves Johns Hopkins kutatóintézet és a Nebraska Egyetem tudósai a titokzatos, agyra ható vírust egy véletlennek köszönhetően fedezték fel, miközben azokat a mikrobákat tanulmányozták, amelyek az emberi torokban élnek. A kutatók a vizsgálat közben felfigyeltek rá, hogy az egyik – az egészséges emberek torkában megtalálható – vírus DNS-e teljesen megegyezik egy a kifejezetten zöld moszatokat fertőző víruséval – számolt be a The Independent.
Kép forrása: The Independent
A kutatás vezetője, dr. Robert Yolken elmondta, az általuk felfedezett vírus bizonyíthatóan befolyásolja az agyműködést, mivel azok az egyébként teljesen egészséges emberek, akiknek a torkában megtalálták a DNS-t rosszabbul teljesítettek a kognitív teszteken: többek között a vizuális feldolgozást és az összpontosítási képességet mérő teszteken bizonyultak gyengébbnek.
„Ez a mostani felfedezés is remekül példázza, hogy számos, látszólag ártalmatlan mikroorganizmussal élünk együtt, melyek tetszik vagy sem, befolyásolják a viselkedésünket, sőt, még a kognitív képességeinket is. Az algákat támadó vírust egyébként a 90 résztvevő közül 40 testében mutatták ki.