Testünk 70%-át víz alkotja. Minél több túlsúlyt hordunk magunkon, annál kisebb ez az érték. Célszerű, ha folyadékszükségletünket mind nagyobb mértékben ezzel az értékes folyadékkal, a vízzel pótoljuk. Nem mindegy azonban, hogyan, mennyit, milyent.
A hármas elv a vízivás terén is érvényes: ha eddig nem fogyasztottunk elegendő mennyiségű vizet, fokozatosan emeljük az adagot. Folyamatosan igyunk, lehetőleg ne hagyjunk ki napokat: a kihagyott poharakból napok lesznek, a napokból kihagyott hetek, és azon kapjuk magunkat, hogy már megint fáj a fejünk, hasogat a derekunk, székrekedésünk van – azaz nem fogyasztunk kellő mennyiségű vizet. Váljék napi rutinunkká, hogy felkelés és reggeli közt megiszunk fél liter vizet, a délelőtt és délután folyamán 0,75 litert, és, ha aktív testmozgást végzünk, további fél-egy litert. Lefekvés előtt közvetlenül már ne igyunk.
Az ásványvízről
Szénsavas vagy szénsavmentes? Melyiket válasszuk? A szénsavval dúsított víz, legyen az akár ásvány- vagy szódavíz, szén-dioxid-tartalmánál fogva a helyes sav-bázis egyensúlyt savas irányba billenti el, illetve az amúgy is savas szervezetünk helyzetét súlyosbítja. Inkább válasszunk szénsavmenteset.
És melyik a jobb: a magas vagy az alacsony ásványianyag-tartalmú? A szervetlen ásványi anyagokat szervezetünk nem képes feldolgozni. Ne feledjük: szervetlen anyagból szerveset csak a növények képesek előállítani – az ilyen módon szerves kötésbe vitt ásványi anyagokat tudjuk csupán hasznosítani. Ha ásványvizet iszunk, legyen ásványianyag-tartalma 500mg/l alatti.
Ha szeretné megtudni, hogy fogyassza a teákat és a gyümölcsöket, kattintson ide.
Forrás:
A folyadékfogyasztás a gyors fogyás titka? (Házipatika)