- Negyven fokos hőségben vonulnak idén Budapesten a Pride felvonulói.
- A menet idén sem tud az Andrássy úton menni, mert azt a Mi Hazánk lefoglalta előlük, de nem tervez oda eseményt.
- Ez már a 27. Pride felvonulás.
- Ezúttal a Dráva utca sarkánál, a Duna partján van a gyülekező kettőkor, hogy a háromkor induló menet végigsétáljon a Carl Lutz rakparton, a Margit híd mellet, az id. Antall József rakparton, a Széchenyi rakparton, a Zoltán utcán egészen a Szabadság téren.
Több ezer emberrel, néhány apró atrocitással és brutális hőséggel ment le a Pride felvonulás


Vége a beszédeknek
Vége a Budapest Pride felvonulása utolsó állomásán, a Szabadság téren megtartott beszédeknek. A színpadon zene, a közönségben bulihangulat, tánc.
A helyszínt a tér másik végén, a szovjet hősi emlékmű felőli oldalon lehet elhagyni – tudatták a szervezők.
Mi pedig itt befejezzük élő közvetítésünket. Búcsúzunk, köszönjük a figyelmet.
Mi lesz a magukra hagyott roma gyerekekkel?
Búzás-Hábel Géza roma emberi jogi aktivista, a pécsi Pride szervezője beszélt, aki Novák Katalin köztársasági elnököt is megszólította.
Szerinte a vallásba burkolt közéleti kommunikáció kettéosztja a tarsadalmat a fehér, heteroszexuális jó és a rossz magyarokra.
Mi lesz a magára hagyottakkal, mi lesz azokkal az állami gondozott gyerekekkel, akik nem kellennek, mert romák, és akiket megfosztanak annak a lehetőségtől, hogy az azonos nemű párok által megteremtett családi boldogságot megtapasztalják?
– címezte a kérdést a nemzet egységét megjelenítő köztársasági elnöknek.
A pécsi Pride szeptember 17-én lesz.
Molnár noÁr Áron elénekelte a számot, amit külön ennek a közönségnek írt
LOVEMBTQIA+ címmel. Elmondta, hogy ő ugyan heteroszexuális, de azért fog dolgozni, hogy az LMBTQ közösség egy pillanatra se érezze magát egyedül.
Elkezdett elszivarogni a tömeg
Ahogy a Szabadság téren feltámadt a szél, elkezdett elszivárogni a tömeg.
Bár a színpadon még tart a műsor, és továbbra is van érdekődés, ez a mozgás egyre határozottabbnak tűnik.
Szeptemberben Pécsen is lesz Pride felvonulás
Ezt Hrubi Zita jelentette be a Budapest Pride-tól. Azon dolgoznak, hogy jövőre még több városban lehessen.
Még néhány kép a Szabadság térről
Egy ellentüntető bejutott a színpad elé
Télisapkában és napszemüvegben. Kifütyülték, aztán a rendőrök elvitték.
Edward Reese, a kijevi Pride képviselője a színpadon
Arról beszélt, hogy a szivárvány helyett idén két-sárgában jött, mert ez az identitása most nagyon fontos. Elmondta, hogy tudja, mennyire erős az orosz propaganda Magyarországon, de Ukrajna nem náci, nem homofób, és több városban is szoktak Pride-ot tartani.
Megígérte, hogy ha vége a háborúnak, minden idők legnagyobb Pride-ját fogják megtartani, amire mindenkit meghívott.
Valóban sötét felhők gyülekeznek
Mostanra elégé beborult az égbolt, a Szabadság téren – ahogy mondani szokás – lóg az eső lába.
Az Időkép órás előrejelzése szerint már este hat óra körül zivatarra lehet számítani.
A lap szerint jelenleg citromságra riasztás van érvényben zivatarra.
A met.hu előrejelzésében azt írta, az erőteljesebben megnövekvő gomolyfelhőzetből a főváros térségében a késő délutáni, esti órákban elszórtan zápor, zivatar is előfordulhat.
Sötét felhők gyülekeznek
Erről is beszélt a színpadon Víg, aki felemlegette a kormány szándékát, amellyel össze szerették volna mosni a gyerekek ellen elkövetett szexuális erőszakot az ő identitásukkal, és az örökbefogadás szűkítését is.
Dudits Luca, a Háttér Társaság ügyvivője arról beszélt, hogy ez a közösség kitartó és erős. Mindketten megemlítették, hogy a gyerekek átoperálásáról szóló népszavazás érvénytelen lett, amit sikerként értékelnek.
Ma két melegrekord is megdőlt
Mondja a színpadon Víg Dávid, az Amnesty igazgatója, arra utalva, hogy egyrészt nagyon meleg van, másrészt megtelt a szabadságtér felvonulókkal.
Kutyás rendőrök védik a közbiztonságot
Az idei Pride felvonuláson is számos kutyával lehet találkozni, amelyek a jelek szerint jól viselik a negyven fok körüli hőséget.
A Pride ebei közé sorolható az a négy rendőrkutya is, amelyek a Szabadság tér Sas utca és Nádor utca határolta oldalánál posztolnak. Az őket kísérő egyik rendőr elmondása szerint a biztonságot hivatottak védeni.
Azzal a kérdésssel, hogy előállhat-e olyan eset, amikor a rendőrkutyákat bevetni kell, a rendőrök a BRFK sajtóosztályára iranyítottak.
A Pride afterpartyja a Budapest Parkban lesz
Rainbow Party néven.
Szomjas Jennifer, vagyis Lady Szomjas vezeti fel a beszédeket
Most arról beszélt, hogy milyen kamionok vettek részt a vonulásban, és melyik magyar városokban volt még Pride esemény.
Továbbra is özönlik a tömeg a Szabadság térre
Bár a tér már így is eléggé tele van, továbbra is özönlik a tömeg a Szabadsag térre.
Az amerikai nagykövetség sátra a szovjet hősi emlékmű tőszomszédságában
A Szabadság téren civil sátrakat is felállítottak. Olyan szervezetek képviselik itt magukat, mint a Társaság a Szabadságjogokért, a Háttér Társaság, a Közélet Iskolája Alapítvány, a NANE Egyesület, a menekülteket segítő Menedék, az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága, de sátorral van kint a Magyar Aszexuális Közösség is, illetve a „Pedagógusok az LMBTQIA+ gyerekekért” nevű formáció.
A budapesti amerikai nagykövetség rögtön a Szabadság téri szovjet hősi emlékmű tőszomszédságába állította fel a sátrát. Az emlékmű jeleleg is gondosan körbe van kordonozva.
Képek a Szabadság térről
Megérkezett a menet a Szabadság térre
A menet eleje megérkezett a Szabadság térre, ahol máris piknikhangulat van kialakulóban. A park kezd megtelni a felvonulókkal, akik közül egyre többen a fűben üldögélnek.
Előkerült a Kossuth térnél a szivárványos lufiszív
A Kossuth térnél van már a menet, ahol felállították az Amnesty International szívárvány színű szívet formáló óriáslufiját, ami már tavalyról ismerős lehet.
Az aktivistáktól megtudtuk, hogy a lufit a környezettudatosság jegyében idén nyáron feldarabolják, és hátizsákokat készítenek belőle. Ezek a hátizsákok egy olyan nyereményjáték fődíjai lesznek, amelyek keretében szivárványos Orbán-portrékkal ellátott vászontáskákat is kisorsolnak a szerencsés nyertesek között.
A Parlament épületénél tartanak
Tucatnyi nem túl sikeres ellentüntető a Margit hídon
Tizenegy, sötét ruhába öltözött ellentüntetőt sikerült megszámolnunk a Margit híd korlátjánál állva. Ők efy szirénaval igyekeznek zajt kelteni, de ezt nem túl nagy hatékonysaggal teszik, mert a menetben a zene elnyomja a kellemetlen hangot.
Gyertek fel, gyertek fel!
– kiabalta a tucatnyi dühösnek látszó ellentüntető, de választ nem nagyon kaptak.
A híd túloldalán egy gumicsónakban két ember látható
Pressman úr, ne gyarmatosítsd Magyarországot
feliratú fekete molinóval, amelyen halálfej is látható.
David Pressman egy amerikai diplomata, akinek a neve a közelmúltban felmerült mint az USA lehetséges budapeti nagykövete. Nevét a kormánymédia előszeretettel köti össze az úgynevezett „LMBTQ-lobbival”.
Egy kalózhajó is megjelent
Valami borzasztó komplex tiltakozó üzenettel, amit én sajnos nem értek. Egy bizonyos Prossman úr gyarmatosítása ellen tiltakozik, aki számomra új szereplő a Magyarországot gyarmatosítani kívánó erők széles és színes palettáján.
(A megfejtés egyel feljebb, ugyanis nem Prossman.)

Néhány ennél jobb hangulatú kép:
- 03:59 „Olyan elviselhetetlen fájdalmaim voltak, hogy járni sem tudtam” – nem volt élete a svéd válogatott futballistának
- 03:33 Ádám Martin újra élvezi a futballt
- 21:55 Hármas karambol az Árpád hídnál
- 21:41 A nap legfontosabb hírei - 2025.03.13.
- 21:41 Újra főszerepben a VAR, Bolláék hosszabbításban jutottak tovább
- 21:00 Eddig tartott a Fradit búcsúztató Plzen Európa Liga-menetelése
- 20:59 Minél vállalhatatlanabb Elon Musk, annál jobban védi Donald Trump
- 20:56 Trump a NATO-főtitkár jelenlétében közölte: hiszi, hogy megtörténik Grönland annexiója
- 20:47 A francia parlament kéri a befagyasztott orosz vagyon lefoglalását
- 20:43 Trump: Nagy csalódás lenne, ha Oroszország nem fogadná el a tűzszünetet
- 20:35 Újabb pofonnal mélyponton maradt a spanyol kézilabda
- 20:17 Kövér: Az Európai Unió béke helyett háború, demokrácia helyett diktatúra
- 19:39 Kivették Puskás-Dallos Peti vakbelét Párizsban
- 19:37 Két év alatt kétszer is arra ment haza egy angol pap, hogy idegenek költöztek a házába
- 19:35 Békeszerződést írhat alá Örményország és Azerbajdzsán
- 18:15 Labancozásával mozgósítják a fideszeseket, hogy szombaton esőben is menjenek Orbán-beszédet hallgatni
- 14:39 Magyar Péter: Hozzák nyilvánosságra Orbán Viktor egészségügyi állapotát
- 16:35 Így búcsúztak el az Önök kértékben Bényi Ildikótól
- 18:36 Sebestyén Balázs kiakadt a szexmentesre vágott Hunyadin: „Annyira prűd, álprűd, régi és poros ez a szabályozás”
- 19:39 Kivették Puskás-Dallos Peti vakbelét Párizsban
- 19:05 Az orosz nagykövetségről kapott levelet az ukrán emlékművet tervező Kovács Gergely
- 15:44 Financial Times: a magyar kormány nagyon le akarja vetetni a szankciós listáról az egyik orosz oligarchát
- 20:56 Trump a NATO-főtitkár jelenlétében közölte: hiszi, hogy megtörténik Grönland annexiója
- 13:54 Navracsics: Óriási változás jöhet az ingatlan adásvételeknél, a Balaton és a főváros környéke is érintett
- 18:21 Ruszin-Szendi zsírleszívása: nem ad tájékoztatást a Honvédkórház