Akár életfogytiglant is kaphat az a hét év után elfogott 57 éves férfi, akit azzal gyanúsítanak, hogy brutális kegyetlenséggel kivégzett egy idős házaspárt hét évvel ezelőtt. A férfi ugyan vállalta a hazugságvizsgálatot, de miután megbukott, a folytatólagos kihallgatása során megtagadta a vallomástételt.
A rendelkezésre álló adatok szerint egy magát miskolci rendőrnek kiadó férfi felhívta a nyugdíjas házaspárt a vezetékes telefonjukon, és közölte, hogy tudomásukra jutott, hogy idegen személyek bemásztak a kertjükbe. Tájékoztatása szerint a kollégák 10-15 percen belül a helyszínre mennek, ezért kérte, hogy hagyják nyitva a kaput.
Az idős házaspárnak azonban gyanússá vált a telefonhívás, ezért a 112-es segélyhívón bejelentették azt. Az ügyeletes tiszt kérte, hogy zárkózzanak be, és ne engedjenek be idegeneket, küld a helyszínre rendőröket. Miután a házaspár észlelte, hogy valóban ismeretlen személyek csengetnek a házba, ismételten hívták az ügyeletet, ekkor az egyenruhások is megérkeztek, de az idegeneknek már nyomuk nem volt.
A 83 éves János bácsit és a 79 éves Gizike nénit egészen állatias brutalitással gyilkolták meg. Székhez kötözték őket és gyakorlatilag addig ütötték a fejüket, mellkasukat, míg meg nem haltak. Az egyik helybeli azt is tudni vélte, hogy mindkét áldozat nyakát is átvágták.
A házaspár holttestét négy nappal később fedezte fel az egyik szomszéd.
Mivel az elkövetők kiléte nem volt megállapítható, a nyomozást 2015. decemberében felfüggesztették, majd 2018-ban a genetikai szakértői vélemény alapján beazonosították a gyanúsítottat.
Kiemelt tárgyi súlyú ügyről van szó, bűnösség megállapítása esetén 10 évtől 15 évig, vagy akár életfogytig tartó szabadságvesztés is kiszabható, ezért a bíróság álláspontja szerint fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye. Mivel a gyanúsított esetleges elkövető társainak felkutatása folyamatban van, az is feltehető, hogy a gyanúsított a bizonyítást veszélyeztetné, ezért a bíróság elrendelte a 30 napos letartóztatását.