Szentgyörgyvölgyi 2010 óta vezeti a városüzemeltető kft-t. Már 2009-es kinevezésekor is a Szerb u. 9. cím volt lakcímeként feltüntetve, ahol önkormányzati dolgozók bérelnek lakásokat és Habony Árpád is minden nap megfordul. A 444 arról ír, hogy a polgármesterjelölt a házban márciusban megvett egy 110 négyzetméteres lakást, ami a lap szerint 55-60 millió forintot érhet. A vásárlás előtt viszont az önkormányzat arról hozott rendeletet, hogy csak a lakás forgalmi értékének 30 százalékát kell kifizetni, azt is 25 éves kamatmentes részletre. Az ingatlanra 19 millió forint jelzálogot jegyzett be az önkormányzat.
Önkormányzat: nem enyhítettek, szigorítottak
A 444.hu cikkére reagálva az V. kerület sajtóreferense azt kérte, hogy módosítsuk az általa hamisnak nevezett állításokat. Mint írja a belvárosban 1990 óta 2500 olyan ember van, aki a bérlakását kedvezménnyel vásárolta meg. Ez a kedvezmény a forgalmi érték 50 százalékát jelentette, egészen 2011. március 27- ig. Ezen a napon ugyanis hatályba lépett az új rendelet, ami szerint többek között Szentgyörgyvölgyi Péternek is magasabb, 75 százaléos vételárat kellett fizetnie a megvásárolni kívánt ingatlanért. A cikk által említett 30 százalékos vételár azokra a nem felújított műemlékházakra vonatkozik, amelyekben található lakások eladását a Műemlékvédelmi Hatóság 2012. december 31-ig nem engedélyezte. A Szerb utcai lakás nem tartozik ebbe a kategóriába. A sajtóreferes szerint tehát a Belváros-Lipótváros Önkormányzata, nem enyhítette, hanem szigorította az önkormányzati bérlakások értékesítésének szabályait.
A 444.hu arról is írt, hogy Szentgyörgyvölgyi két évvel ezelőtt a Nemzeti Földalapkezelő pályázatán is jól járt – „helybeli gazdálkodóként” nyert 30 hektár szántót 150 kilométerrel arrébb, a Veszprém megyei Farkasgyepűn. Erről végül Rogán Antal kérésére lemondott.
A polgármesterjelölt testvére, Szentgyörgyvölgyi Gábor is a belvárosi önkormányzat környékén mozog, a képviselőtestület őt delegálta két alapítvány ellenőrző szervébe.