Belföld

Megint átnevezték a Moszkva teret

A magát ellenzéki ifjúsági mozgalomként meghatározó 4K! – Negyedik Köztársaság Peking térre keresztelte a Széll Kálmán, egykori Moszkva teret.

Az “Y generációt a Nemzeti Együttmûködés Rendszere ellen mozgósítani hivatott szervezet szóvivõje szerint eleve az lett volna helyes, ha egybõl Peking térre nevezik a korábbi Moszkva teret, “hiszen Rákosi a szovjet modell követése miatt keresztelte az orosz fõváros nevére a teret, most meg Orbán a kínai berendezkedést tekinti követendõ példának”.

Peking tér (forrás: 4K.hu)

Peking tér (forrás: 4K.hu)

Ha ez a tér a korábbi keleti függésünk szimbóluma volt, akkor az új Nagy Testvérnek is itt kell tisztelettel adózni” – közölte Vekerdy Panni. A 4K! szóvivõje szerint fontos, hogy legyenek gazdasági kapcsolataink Kínával, de “annak, hogy Orbán a kínai állammal akarja finanszíroztatni a magyar államadósságot, és így elsõ európai gyarmata leszünk az országnak, beláthatatlan következményei lehetnek. Nyugati bankoktól függeni sokkal kevésbé kockázatos, mint egy keleti diktatúrától” – tette hozzá.
A 4K! – Negyedik Köztársaság aktivistái kedd hajnalban változtatták meg a metróbejárat feletti központi térfeliratot és helyezték mellé Mao Ce-Tung, Orbán Viktor és Tarlós István arcképét. További képek itt.
A Peking térre kikerült egy idézet Orbán Viktortól a magyar és a kínai nép 60 éve tartó barátságáról, és egy Mao Ce-Tungtól, amelyben a kommunista vezetõ reakciós és imperialista zavarkeltésnek nevezi a magyar nép 1956-os forradalmát.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik